Роковини повномасштабного вторгнення РФ: що світові лідери в Києві пообіцяли Україні
Роковини повномасштабного вторгнення РФ: що світові лідери в Києві пообіцяли Україні

Роковини повномасштабного вторгнення РФ: що світові лідери в Києві пообіцяли Україні

Європейський Союз продовжує підтримувати Україну у боротьбі за територіальну цілісність та незалежність.

На третю річницю роковини повномасштабного вторгнення РФ в Україну, 24 лютого, до Києва прибули світові лідери для участі у саміті “Підтримуй Україну”.

Серед візитерів – президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, голова Євроради Антоніу Кошта, лідери країн Балтії, Іспанії, Канади, Фінляндії, Данії, Ісландії, Норвегії та Швеції.

Президент України Володимир Зеленський відкрив саміт, який зібрав сотні учасників, включаючи послів та експертів.

Світові лідери висловили солідарність з Україною, обговорили надання військової, економічної та гуманітарної допомоги, а також посилення санкцій проти Росії.

Детальніше – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Європейські країни висловили свою підтримку

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час свого візиту наголосила, що боротьба України, є боротьбою, за майбутнє Європи.

Своєю чергою, президент Європейської ради Антоніу Кошта зазначив, що ЄС надаватиме підтримку Україні доти, поки вона повністю не відновить свою територіальну цілісність.

Про прискорення підтримки наголосив прем’єр-міністр Естонії Крістен Міхал.

Ми віримо в перемогу України, але вона вимагає дій. Ми повинні прискорити нашу підтримку зараз", – написав він у соцмережі "Х".

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес зауважив про "тверду позицію" щодо підтримки українського народу та його боротьбі за суверенітет та демократичні цінності.

Канадський прем'єр Джастін Трюдо під час відвідування України процитував Шевченка та підкреслив, що українці переможуть, адже б'ються за праву справу.

"Але вони не повинні робити це на самоті", – додав політик.

Дата вступу України до ЄС

Президент Литви Ґітанас Науседа запропонував країнам Європи план дій для підтримки України.

За його словами, країна має стати членом  Європейського союзу до 1 січня 2030 року, а перші переговори на цю тему можна організувати протягом кількох наступних тижнів.

"Давайте зробимо шлях України до ЄС невідворотнім. І наостанок я хотів би зазначити, що Україна потребує справжніх гарантій безпеки", – сказав Науседа.

Литовський президент зауважив, що членство України в НАТО – це найкращий, найбільш ефективний і довгостроковий і найдешевший варіант. 

Санкцій від Британії проти РФ

Прем'єр-міністр Кір Стармер долучився до саміту онлайн та оголосив про надання Україні військової підтримки на суму близько 5,55 млрд доларів США, що є найбільшим пакетом допомоги з початку війни.

Ці кошти сприятимуть посиленню оборонних можливостей України та її здатності протистояти ворогу. Велика Британія також активно займається підготовкою українських військових, надаючи навчальні програми та технічну підтримку.

Стармер також заявив, що економічний тиск на Росію необхідно збільшити, щоб Кремль був змушений йти на поступки. Для цього Велика Британія вже оголосила найбільший санкційний пакет проти Росії від початку війни.

Окрім того, прем'єр зазначив, що країни "Великої сімки" повинні об’єднатися і працювати над зниженням цін на нафту, аби зменшити фінансову можливість Росії вести агресивну політику.

Відправлення миротворчого контингенту

Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен заявила, що країна готова підтримувати Україну стільки, скільки це буде необхідно, і відкрита до обговорення будь-яких ініціатив.

Щодо можливого відправлення миротворчого контингенту, вона зазначила, що перед ухваленням остаточного рішення необхідно врегулювати низку питань.

За її словами, війна стосується не лише безпеки України, а й загальної стабільності Європи, тому необхідно враховувати весь східний фланг у питанні стримування агресії.

Нові пакети допомоги для України

Під час саміту "Підтримуй Україну" у Києві 24 лютого 2025 року світові лідери оголосили про нові пакети допомоги Україні.

Таким чином, Канада передасть  25 бойових машин піхоти LAV III та чотири авіатренажери для F-16.

За словами Джастіна Трюдо, це озброєння надійде до України найближчими місяцями.

Іспанія виділить пакет військової допомоги на 1 мільярд євро, передає Укрінформ. Також, за словами премʼєр-міністра Педро Санчеса, іспанці працюватимуть над підтримкою української діаспори. Зокрема, йдеться про створення спеціального хабу у провінції Аліканте.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн  повідомила про новий транш від Європейського Союзу в обсязі 3,5 млрд євро, повідомляє Суспільне.

Також вона зазначила, що наступні кілька тижнів триватиме робота щодо негайного надання Україні озброєння.

Уряд Данії надасть Україні близько двох мільярдів крон (близько 285 мільйонів доларів) на озброєння та боєприпаси для українських солдатів і створення української бригади спільно з країнами Північної Європи та Балтії. Про це йдеться у офіційній заяві уряду країни.

Також Швеція надасть 100 мільйонів євро на засоби ППО, повідомив Прем'єр Швеції Ульфф Крістерссон у соцмережі Х.

"Зміцнення спроможності України захищатися від російської агресії також підвищує нашу безпеку", – зауважив він.

Голова уряду Норвегії Йонас Гар Стере повідомив про надання Україні мільярда євро на підтримку гуманітарних сфер, зокрема, 300 мільйонів євро на енергетику та 300 мільйонів євро в українську промисловість, ще чотири мільйони євро слугуватимуть фінансовими гарантіями.

Також, Ісландія подвоїть військову допомогу Україні 2025 року, зокрема, йдеться про інвестиції за "данською моделлю", у проєкти з розмінування та комплектування бригад.

Надаємо, президент Володимир Зеленський повідомив, чи буде війна в Україні наступні три роки.

  • Україна готова до обміну полоненими "всіх на всіх" — Зеленський
  • Загроза прориву фронту: експерт оцінив, коли це може статися
  • Три роки великого вторгнення РФ в Україну: як змінилися заяви політиків та військових

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело матеріала
loader