В українських університетах потрібно створити програму з дослідження РФ – експерт
В українських університетах потрібно створити програму з дослідження РФ – експерт

В українських університетах потрібно створити програму з дослідження РФ – експерт

В українських університетах потрібно створити програму з дослідження РФ – експерт

Максим Яковлєв пояснив, чому це так важливо.

Знати факти з історії ворога недостатньо, потрібно його розуміти. Тому в українських університетах необхідно створити програму з дослідження РФ – Russian Studie. Таку програму вже відкривають у Національному університеті «Києво-Могилянська академія», пише завідувач кафедри міжнародних відносин і директор Школи політичної аналітики НаУКМА, кандидат політичних наук, доцент Максим Яковлєв у статті «Болісний досвід, або Чому треба досліджувати Росію».

«Якщо  залізти в YouTube чи просто зайти в інтернет, україномовній публіці пропонується багато різноманітного контенту про Росію. Це створює хибне уявлення, буцімто ми знаємо про росіян майже все. Справді, гіперпопулярні теми про кривавого Івана Грозного, жорсткого Петра І чи «ефективного менеджера» в очах росіян Йосифа Сталіна збирають сотні тисяч (якщо не мільйони) переглядів. Обивателі можуть на цьому місці сміливо закинути, що я — академічний сноб, але я змушений це сказати: ролики в YouTube чи статті на поважних ресурсах від найфаховіших істориків або політологів іще не означають, що в нашій країні справді є сформовані школи того, що сучасною мовою міжнародного спілкування можна назвати Russian Studies», – пише автор. 

За його словами, від того, що українці думатимуть, що мільйон вподобайок не сформують досвід боротьби з росіянами, вони не отримають кращого розуміння ворога. І тим більше це ніяк не підкаже, на яких засадах необхідно будувати з Росією. Це й наштовхнуло експерта та його колег із Могилянки на ідею створити сертифікатну програму з російських студій. Тема дослідження Росії, зауважує Яковлєв, неймовірно складна й широка, але ініціативна група вирішила почати з того, на чому знається найкраще, — з освіти, що спирається на ґрунтовні дослідження та доказову аналітику. Останню, за словами автора статті, забезпечують фахівці своєї справи з, можливо, різними поглядами, але водночас зі спільним бажанням працювати на перемогу України.

«Ми вже розпочали роботу зі збору інформації, яка, крім пошуку матеріалів на різних ресурсах, включає спілкування з експертами й практиками боротьби з Росією та російським впливом в Україні й світі. З одного боку, ми ставимо собі за мету створити програму, яка дасть змогу студентам усебічно зрозуміти, чим є Росія, які процеси визначають її зовнішню та внутрішню політику, на чому тримається її економіка, ким є російські еліти та якими є сценарії майбутнього для РФ. З іншого боку, маємо надію, що наша програма допоможе згуртувати спільноту зацікавлених у формуванні сучасної української школи дослідження Росії», – додав Яковлєв.

Нагадаємо, раніше експерти пояснили, що «Велика російська наука» – це пропагандистський міф росіян. І хоч наукові російські журнали є в міжнародних науокметричних базах, їхні склади членів редколегій сфальсифіковані. Багато хто з них не підтримує зв’язків з редакціями, а хтось навіть не знав, що записаний як член редколегії.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader