Військовий облік військовозобов’язаних: у якому віці потрібно на нього стати
Військовий облік військовозобов’язаних: у якому віці потрібно на нього стати

Військовий облік військовозобов’язаних: у якому віці потрібно на нього стати

Військовий облік військовозобов’язаних: у якому віці потрібно на нього стати

В Україні також існує військовий облік призовників.

В Україні триває загальна мобілізація і воєнний стан.  Зараз на військовому обліку повинні перебувати чоловіки у віці від 17 до 60 років та окремі категорії жінок.

Фахівці юридичної компанії INSEININ розповіли, як стати на військовий облік у 25 років.

Військовий облік поділяється на категорії призовників та військовозобов’язаних. За загальним правилом чоловіки стають на облік призовників після виповнення 17 років та перебувають на ньому до 25 років. Після досягнення 25 років чоловіки беруться на облік військовозобов’язаних та перебувають на ньому до 60 років.

Категорія обліку впливає на права та обов’язки особи. Наприклад, призову на військову службу підлягають тільки чоловіки, які перебувають на обліку військовозобов’язаних. Призовники ж підлягають призову на загальновійськову базову службу або проходять загальновійськову базову підготовку. Чоловіки, яким виповнюється 25 років зобов’язані змінити категорію обліку та стати на облік військовозобов’язаних.

Як стати на облік військовозобов’язаних у 25 років

Відповідно до п.2 ст.37 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» взяттю на облік підлягають чоловіки, які досягли 25-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників або які старші 25 років і раніше не перебували на військовому обліку.

Процедура взяття на облік військовозобов’язаних включає в себе:

  • проходження військово-лікарської комісії для визначення ступеню придатності до військової служби;
  • заміна посвідчення про приписку на військово-обліковий документ для військовозобов’язаних;
  • присвоєння військово-облікової спеціальності;
  • внесення даних в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Результатом зміни категорії обліку є отримання письмового військово-облікового документа та внесення даних в реєстр "Оберіг" про перебування на обліку військовозобов’язаних.

«Процедура зміни категорії обліку не врегульована детально нормативно-правовими актами. Тому ТЦК та СП здебільшого самостійно приймають рішення про те, як буде відбуватись взяття на облік військовозобовʼязаних. Правила військового обліку визначають, що зняття з обліку може відбуватись без особистої присутності особи, а от взяття на військовий обліку відбувається тільки за особистої присутності. Тому в більшості випадків представники територіальних центрів комплектування вимагають чоловіків, яким виповнюється 25 років самостійно прибути до районного ТЦК протягом 7 днів для зміни категорії обліку», – зазначили юристи.

У деяких випадка, за наявності документів для присвоєння військово-облікової спеціальності, зміна обліку відбувається автоматично без проходження ВЛК. Оператор ТЦК та СП вносить коректні дані в реєстр, а військовозобов’язаний не отримує письмовий військово-обліковий документи, але може використовувати електронний документ через мобільний застосунок «Резерв+».

Яка відповідальність за порушення правил військового обліку

У випадку, якщо чоловіки у віці 25 років проігнорують вимогу стосовно взяття на обліку військовозобов’язаних, вони можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та подані в адміністративний розшук. Покарання полягає у необхідності сплати грошового штрафу у розмірі від 17 000 до 25 500 грн. У разі подання в розшук, порушник може бути затриманий та доставлений до районного ТЦК та СП для складення протоколу про вчинення адміністративного правопорушення.

Нагадаємо, у яких випадках можуть мобілізувати осіб до 25 років.

Джерело матеріала
loader