Проти мирних ініціатив президента США Дональда Трампа у переговорах з російським диктатором Владіміром Путіним виступають американські добровольці, які сьогодні воюють разом з Силами оборони України. Вони наголошують, що майбутнє нашої держави не повинно бути бізнес-угодою, повідомляє The Telegraph. Сьогодні американці складають чи не найбільшу частину з усієї кількості іноземних добровольців у ЗСУ.
"До біса Трампа і його довбану нібито мирну угоду, — заявив ветеран війни в Іраку та командир одного з найбільших добровольчих підрозділів іноземців в Україні Chosen Company Раян О’Лірі. — Будь-яка мирна угода в кінцевому підсумку залежить лише від українців, які мають бути залучені безпосередньо до переговорів. Ні Трамп, ні його адміністрація не повинні впливати на те, чим закінчиться війна. Це повинні сказати тільки солдати та український народ, а не якийсь осел і члени його кабінету, які сидять за своїми білими огородженими будинками на полі для гольфу".
За час повномасштабного вторгнення на фронті загинули щонайменше 50 добровольців зі США. Їх побратими наголошують, що поступки, які пропонує Трамп, є зневагою до цих жертв, а також загиблих українських військових.
"Я боюся, що він вимагатиме багатьох поступок від України, але не вимагатиме жодних від Росії, і не буде жодних гарантій безпеки, щоб зупинити Путіна, який може переозброїтися та знову вторгнутися, — висловив свою думку Алекс Друке, ветеран Іраку з Алабами, який у червні 2022-го потрапив у полон РФ. — Моя порада Україні: боротися до останньої жінки та дитини, тому що Путін все одно зітре Україну з карти світу. Я кажу це, навіть якщо мені доведеться повернутися і боротися самому".
Нагадаємо, поки що у США, які будуть посередником у переговорах, немає власного бачення кінцевої мирної домовленості Києва та Москви. Очікується, що пропозиція Вашингтона буде готова після того, як спецпредставники президента Дональда Трампа відвідають Європу, Україну та Росію. Кіт Келлог, який відповідає за українським напрямок, повинен відвідати нашу країну 20 лютого.
Команда Трампа вже практично попередила Україну, що вступ в НАТО та повернення до кордонів 2014-го — це нереалістичний сценарій, додаючи: перемоги, як у Другій світовій, не буде. Але там наголошують, що завдання США сьогодні — домогтися довготривалого миру. Келлог під час конференції у Мюнхеніофіційно взяв 180 днів для того, аби посадити Київ та Москву за стіл переговорів. Він пообіцяв, що слабкої мирної угоди для нашої держави не буде, додаючи, що на поступки повинні будуть піти обидві сторони. Також спецпредставник запевнив, що Україні не нав'язуватимуть угоду, з якою країна не погодиться.
Чого очікувати Україні далі? Про це читайте у матеріалі Олексія Іжака "У США є два способи надати безпеку Україні. Головні підсумки Мюнхенської конференції" на ZN.UA.