Українці можуть не потрапити в одну з країн ЄС: нові правила в'їзду залишать з валізами на кордоні
Українці можуть не потрапити в одну з країн ЄС: нові правила в'їзду залишать з валізами на кордоні

Українці можуть не потрапити в одну з країн ЄС: нові правила в'їзду залишать з валізами на кордоні

Українцям стає дедалі складніше потрапити до Німеччини. Незважаючи на дію безвізового режиму для громадян України з біометричними паспортами, співробітники федеральної поліції Німеччини все частіше відмовляють у в’їзді. Причина — підозра у порушенні правил перебування або наміри облаштуватися в країні надовго.

Згідно з офіційною інформацією, наданою DW, у період із липня по грудень 2024 року майже 20% нелегальних мігрантів, зупинених на німецьких кордонах, були українцями. Це ставить громадян України на друге місце після сирійців.

Основна проблема полягає у зловживанні правами біженців. Багато українців, які вже отримали тимчасовий захист у одній з країн ЄС, намагаються переїхати до Німеччини, вбачаючи там більше можливостей.

Біженці. Фото: скрін youtube

Німеччина вже прийняла понад мільйон українських біженців. Але через обмежені ресурси уряд вирішив посилити контроль на кордонах. Тепер українці, які мають статус біженця в іншій країні ЄС, не можуть просто переїхати до Німеччини без узгодження між державами.

На кордоні працівники федеральної поліції з’ясовують мету та термін перебування кожного, хто в’їжджає до країни. Якщо людина не може надати достатніх доказів або її підозрюють у намірах залишитися в Німеччині на постійній основі, їй відмовляють у в’їзді.

Біженці в Німеччині. Фото: Главком

Наприклад, якщо український біженець вже проживає у Франції, але вирішив "переглянути Кельнський собор", поліцейські можуть засумніватися у щирості таких намірів. Тому рекомендують мати з собою бронювання готелів, зворотні квитки та достатньо коштів для подорожі.

Попри те, що пасажири рейсів із країн ЄС не проходять прикордонний контроль в аеропортах Німеччини, МВС попереджає: проводяться вибіркові перевірки. Тому намагатися потрапити до Німеччини через авіарейси для облаштування на постійне місце проживання теж не радять.

Українцям, які вже отримали захист у іншій країні ЄС, необхідно пройти формальну процедуру отримання візи та посвідки на проживання у Німеччині. Лише після цього вони зможуть переїхати легально.

Раніше ми розповідали про зменшення виплат та проживання у притулках: Словаччина змінює правила для українських біженців

Також, українцям прикриють безкоштовну медицину у Польші

Джерело матеріала
loader
loader