В ISW вважають, що Путін не зацікавлений у будь-яких компромісах у переговорах про припинення війни
В ISW вважають, що Путін не зацікавлений у будь-яких компромісах у переговорах про припинення війни

В ISW вважають, що Путін не зацікавлений у будь-яких компромісах у переговорах про припинення війни

Путін не зацікавлений у будь-яких компромісах під час майбутніх мирних переговорів. До таких висновків експерти Інституту вивчення війни (ISW) дійшли після розмов президента США Дональда Трампа з президентом РФ і президентом України Володимиром Зеленським, а також заяв Кремля.

- Російські офіційні особи чітко визначили "першопричини" війни як нібито порушення НАТО зобов'язань не просуватися на схід у районах поблизу російського кордону, що свідчить про те, що Кремль залишається відданим ідеї нав'язувати свою волю та інтереси безпеки Сполученим Штатам та Європі і не зацікавлений у компромісі в цій вимозі, - зазначають експерти.

Так, речник Кремля Пєсков і заступник голови Ради безпеки Росії Медведєв прямо відкинули пропозицію Зеленського обміняти окуповану українську територію на ту, що утримується українськими військами в Курській області, під час майбутніх мирних переговорів. За словами Медведєва,  було б "нонсенсом" обміняти російську та українську території.

- Заяви Медведєва і Пєскова ще більше підтверджують оцінку ISW, що Путін не зацікавлений у будь-яких компромісах під час майбутніх мирних переговорів і буде дотримуватися лише тієї мирної угоди, яка задовольнить усі його максималістські вимоги щодо України, - наголосили в ІSW.

 Експерти додали, що згідно з оцінкою Данської розвідувальної служби, Росія може мати потенціал для початку повномасштабної війни проти НАТО протягом наступних п'яти років.

-  Оцінка розвідки, зокрема, попереджає, що припинення або заморожування війни в Україні на вигідних для Росії умовах вивільнить значні російські військові ресурси для їх участі в іншому майбутньому конфлікті звичайних ситуацій, що відповідає давній оцінці ISW, - пояснили аналітики.

Вони додали, що раніше ISW оцінювало, що зусилля Росії з реструктуризації російської армії свідчать про те, що Росія готується до майбутнього конфлікту з НАТО.

  • 5 лютого Зеленський заявив, що готовий зустрітися з Путіним, якщо це буде єдиний варіант закінчити війну. Він додав, що Україна юридично ніколи не визнає окуповані українські території російськими. Водночас наразі військовим способом повернути їх неможливо.
  • 12 лютого Трамп заявив про плани зустрітись з Путіним. 
Теги за темою
Володимир Путін
Джерело матеріала
loader
loader