![У CNN з'ясували наміри Китаю щодо мирного врегулювання в Україні](https://thumbor.my.ua/h76cQ3RKFyjNvTS8KKZIdNlEDsY=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fd3f4b754442ea1473770ba286e3785f3.jpg)
У CNN з'ясували наміри Китаю щодо мирного врегулювання в Україні
Президент США Дональд Трамп чітко дав зрозуміти, хто зі світових лідерів, на його думку, може допомогти Америці покласти край війні в Україні— це союзник Володимира Путіна Сі Цзіньпін, повідомляє Сімона Маккарті, старша репортерка відділу новин в CNN.
"Сподіваюся, Китай може допомогти нам зупинити війну, зокрема, з Росією та Україною. Він має великий вплив на цю ситуацію, і ми будемо працювати з ними", — сказав Трамп на Всесвітньому економічному форумі в Давосі минулого місяця, передає ZN.UA.
Трамп неодноразово висловлював цю надію в розмові з китайським лідером за кілька днів до приведення до присяги минулого місяця — і ця тема може бути піднята найближчими днями, коли офіційні особи з усього світу зберуться в Мюнхені на щорічну конференцію з питань безпеки.
Крім того, Трамп перед вступом на посаду закликав до "негайного припинення вогню і переговорів" — позиція, яка збігається з позицією Пекіна щодо війни, яку Захід критикує як таку, що сприяє Росії.
Хоча Трамп, можливо, ускладнив свій план встановлення миру разом із Сі, запровадивши на початку цього місяця загальний 10-відсотковий тариф на китайський імпорт до США, війна в Україні може стати рідкісним прикладом співпраці — особливо в умовах, коли Пекін прагне запобігти поглибленню торговельних суперечностей.
"Враховуючи ставки на американо-китайські відносини, якщо Трамп оцінить співпрацю з Китаєм як єдине критично важливе питання, яке може покращити американо-китайські відносини, я думаю, що Китай матиме велику спокусу (і може) зіграти корисну роль", — сказала Юн Сунь, директор Китайської програми аналітичного центру Стімсон у Вашингтоні.
Водночас, на її думку, Пекін остерігатиметься підриву своїх зв'язків з Росією.
На думку аналітиків, стіл переговорів, за яким Сі посідає важливе місце, є також столом переговорів, за яким Путін, а не Трамп, є вірним партнером — це реальність, яку Вашингтону доведеться ретельно враховувати, якщо він не хоче ризикувати ізолювати європейських союзників або досягти рішення, яке буде неприйнятним для України.
Попри те, що Китай заявляв про нейтралітет стосовно війни й закликав до миру, він став ключовим дипломатичним і економічним "рятівним колом" для Росії протягом всієї війни. Цілком ймовірно, що в очах Трампа все це дає Сі важелі впливу на Путіна. Але уважні спостерігачі за зовнішньою політикою Китаю кажуть, що все не так просто.
"Співпраця з Трампом з метою примусити Путіна сісти за стіл переговорів — незалежно від умов угоди — також ознаменувала б різку зміну в підході Пекіна до конфлікту, який він використовував до цього часу", — вважає Маккарті.
Наразі Пекін не має достатніх стимулів для суттєвої співпраці з Вашингтоном, зазначивши, що його офіційні особи, однак, чекатимуть і подивляться, які вигоди можна отримати від будь-якої потенційної, ширшої угоди з Трампом, зазначив Тонг Чжао, старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир у США.
![loader](/files/images/preloader.gif)