Три слова, які змусять замовкнути того, хто вас критикує
Три слова, які змусять замовкнути того, хто вас критикує

Три слова, які змусять замовкнути того, хто вас критикує

Як правильно реагувати на критику: поради експертів з комунікації.

Розповідаємо, посилаючись на ресурс ua-vestnik, як припинити критику у свій бік та налагодити продуктивний діалог з опонентом за допомогою трьох простих слів.

3 слова, які обеззброять того, хто вас критикує: поради психологів

  • "Так". Дайте спочатку своєму опонентові висловити те, що він думає. Якщо він вас критикує, отже налаштований на конструктивний діалог з вами. Ваше погодження виб’є візаві з колії, бо він не буде готовий до такого. Тоді скажіть "дякую". Ваш співрозмовник зануриться в стан "позитивної розгубленості", коли замість претензій чи опору почує ввічливе слово. А ви зможете з легкістю повернути діалог у конструктивне русло і дійти згоди.
  • "Але…". Коли ваші погляди кардинально розходяться з опонентом, вам треба обов’язково захистити свою точку зору фразою: "Так, але…". Однак це не має бути виправданням. Висловлюючи свою думку, обов’язково підкріплюйте її об’єктивними беззаперечними фактами. В результаті ваш візаві буде вимушений погодитися з вами.
  • "Давайте…". Після того, як ви ввічливо вислухали претензію та чітко аргументували свою позицію, а візаві не здається, треба знайти спільне рішення, яке б задовільнило обидві сторони. Необхідно просто переконати співрозмовника, що ви налаштовані на взаємовигідну комунікацію й готові внести конкретні пропозиції. Треба вести діалог за схемою: "Так – але – давайте…". Це допоможе зупинити суперечку та повернути розмову собі на користь, а також поладнати зі своїм співрозмовником.

Як швидко відновити сили після безсонної ночі: 5 найкращих методів, щоб збадьоритися

Як підвищити впевненість у собі та змінити життя на краще: перевірені методи

Сім секретів щастя для людей за 60, щоб мати повноцінне та наповнене радістю життя

Джерело матеріала
loader