Колишній глава Міноборони Британії: Путін не може вийти з вигодою від свого незаконного вторгнення в Україну
Колишній глава Міноборони Британії: Путін не може вийти з вигодою від свого незаконного вторгнення в Україну

Колишній глава Міноборони Британії: Путін не може вийти з вигодою від свого незаконного вторгнення в Україну

Колишній глава Міноборони Британії: Путін не може вийти з вигодою від свого незаконного вторгнення в Україну

"Україна має бути остаточним арбітром у будь-яких домовленостях".

Ексміністр оборони Великої Британії Грант Шаппс відреагував на телефонну розмову між президентом США Дональдом Трампом та кремлівським диктатором Владіміром Путіним. Про це він написав у своєму Twitter.

За його словами, розмова Трампа з Путіним щодо припинення війни в Україні викликає серйозне занепокоєння Європи.

"Хоча я рішуче підтримую всі зусилля, спрямовані на припинення цього жорстокого конфлікту, це не може відбуватися ціною винагороди за незаконну агресію диктатора. Якщо дозволити Путіну отримати перевагу за допомогою сили – це створить небезпечний прецедент, підриваючи глобальну безпеку, сприяючи подальшим актам агресії та роблячи світ небезпечнішим", – сказав колишній міністр.

Шаппс переконаний, що Європа має взяти на себе відповідальність за власну безпеку, оскільки занадто довго багато європейських країн надмірно покладалися на США.

"Реальність залишається невтішною: США постійно витрачають на оборону близько 3,5% ВВП, але багато європейських держав досі не дотягують до цільового показника НАТО у 2% ВВП. Такий дисбаланс не може тривати", – наголосив чиновник.

Він також навів чотири фундаментальні пункти на шляху до миру:

- Путін не може вийти з вигодою від свого незаконного вторгнення. Будь-яка угода – особливо та, яка передбачає отримання контролю над якимись територіями – має чітко давати зрозуміти, що ця агресивна війна коштувала Путіну неабиякої ціни – з точки зору беззмістовних втрат життів росіян, виявлення слабкості російських збройних сил і падіння міжнародного авторитету Росії.

- Україна має бути остаточним арбітром у будь-яких домовленостях. Врегулювання, нав’язане в обхід Києва, не призведе до тривалого миру. Постійний суверенітет і абсолютна територіальна цілісність України мають залишатися в центрі будь-якої резолюції.

- Європа має нарешті взяти на себе відповідальність за власну безпеку. Той факт, що президент США — нинішній чи колишній — може диктувати умови Європі, свідчить про фундаментальний провал європейської оборонної політики. Поки Європа належним чином не фінансуватиме власну безпеку, вона залишатиметься вразливою до зовнішнього впливу.

- Будь-яке врегулювання, яке передбачає територіальні поступки Росії, має бути врівноважене прямим і швидким шляхом України до членства в НАТО. Якщо Україну змусять піти на компроміс, що означає поступки територією, їй потрібно буде дати залізні гарантії безпеки. Єдиний спосіб забезпечити тривалий мир і стримати нову російську агресію – надати Україні чіткий і негайний шлях до членства в НАТО. Усе, що менше, зробить Україну вразливою для нових атак і шантажу з боку Москви.

"Вільний світ має бути єдиним. Мир має настати, але не шляхом компромісу у принципових питаннях", – додав Шаппс.

Раніше міністр оборони Британії Джон Гілі під час засідання контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" заявляв, що Британія виділяє для Збройних сил України новий пакет військової допомоги. У переліку – танки, артилерія, ракети та інша зброя.

Джерело матеріала
loader