Належав до "сімʼї Януковича": що відомо про завгоспа-втікача Кравця і як він виглядає
Належав до "сімʼї Януковича": що відомо про завгоспа-втікача Кравця і як він виглядає

Належав до "сімʼї Януковича": що відомо про завгоспа-втікача Кравця і як він виглядає

За час своєї діяльності політик звів розкішний особняк

Президентство Віктора Януковича запам'яталось високим рівнем корупції, порушенням прав людини, а також кумівством у вищих ешелонах влади. Зокрема, до "сім'ї Януковича" належав його головний завгосп Андрій Кравець, який займався напівлегальними об’єктами родини політика зокрема. Його ж називають кінцевим бенефіціаром реконструкції "Гостинного двору" у Києві.

Андрій Кравець був впливовою фігурою за часів Януковича. Що про нього відомо, і де він зараз — розкаже "Телеграф".

Що відомо про Андрія Кравця

Андрій Кравець народився у 1973 році у Комсомольську, що на Полтавщині. Зараз містечко має назву Горішні Плавні. Він навчався в Українському морському технічному університеті на інженера.

Кравець був електрослюсарем з ремонту гірського обладнання у Полтаві протягом 3 років. А згодом влаштувався інженером з постачання у кооператив "Надійний". У 1995 році чоловік став комерційним директором на підприємстві "Фірма Ната". Протягом 5 років працював директором ТОВ "Юна".

Андрій Кравець, фото з мережі

У 2003 році Кравець став заступником генерального директора домобудівного комбінату "Меркурій" у Броварах. Згодом його обрали генеральним директором у будівельну компанію "Укрбудінвест". Паралельно він керував кіноцентром "Зоряний".

Кравець керував кіноцентром "Зоряний", фото з мережі

У 2006 році Кравець працював заступником Міністра Кабінету Міністрів України. А через потрапив до парламенту від Партії регіонів. Входив до Комітету з питань Регламенту ВРУ. У цей час політик зблизився з Віктором Януковичем і у 2007 році став заступником голови Партії регіонів.

У 2010 році Кравець пішов з парламету й почав керувати Державним управлінням справами. Ця організація таємно облаштовувала побут чиновників з вищих ешелонів влади. Також чоловік опікувався підприємствами родини Януковича, за що його назвали його завгоспом. Зокрема, й державними дачами в "Конча-Заспі" та "Пуща-Водиці".

Кравець був завгоспом Януковича, фото "Української правди"

На цій посаді чоловік запам'ятався великими держзакупівлями для Януковича. Зокрема, орендував йому літаки та гвинтокрил. А в офісі Кравця у Броварах була розташована компанія "Дом Лесника", яка контролювала господарство Януковича в Сухолуччі. Також там реєстрували фірми, пов'язані з "Межигір'ям".

За час своєї діяльності Кравець теж облаштував собі маєток на території "Пуща-Водиці", хоча йому там мало належати лише 2 кімнати. Відповідно до українського законодавства, політик не мав права руйнувати приміщення, яке там було і зводити щось нове. Також його офіційний дохід був у рази менший, ніж той, якого вистачило на будівництво особняка.

Місце, де збудував маєток Кравець, фото "Української правди"
Розкішний особняк Кравця, фото "Української правди"
Особняк Кравця, фото "Української правди"

Кравець був і завгоспом кіноцентру "Зоряний", який вважався штаб-квартирою Партії регіонів. Там ділили сфери впливу, обговорювали законопроєкти, влаштовували підозрілі тендери. Після того, як політик втік з дружиною з країни, туди потрапили активісти. Вони побачили, що по документах Кравець займався як господарськими питаннями, так і відчудженням державних резиденцій.

Де зараз Андрій Кравець

У 2014 році Кравець повернувся до України. До 2016 року він зберігав контроль над "Зоряним", нерухомість не передали у власність держави. Також Кравець має дотичність до готелю отелю "Лофт" у Києві.

Готель "Лофт", фото з мережі

З'ясувалось, що Кравцю належала й будівельна фірма "Україна-Реставрація", яка виграла конкурс на будівництво меморіалу Героям Небесної Сотні.

У 2022 році Кравця бачили в Україні. Він був на зустрічі з депутатом Київради Суто Мамояном. Чоловік загинув у 2024 році унаслідок ДТП.

Кравця бачили в Україні у 2022 році, скриншот "Української правди"

До того ж стало відомо, що син Кравця — Володимир — працює у земельній комісії Київради.

Володимир Кравець, скриншот "Антикору"

У 2024 році Латвія скасувала Кравцю посвідку на проживання. Виявилось, що він жив у цій країні з 2014 року і вже облаштував бізнес. Правоохоронці писали, що політик становить загрозу для Литви через близькість до Януковича, а відповідно — лояльність до Росії. Йшлося й про те, що Кравець присвоїв разом з дружиною щонайменше 35 мільярдів євро з державного бюджету України.

"Кравець із дружиною Мариною Пелих брали участь у присвоєнні режимом Януковича щонайменше 35 мільярдів євро з бюджету України, займалися фінансами президента, розкішшю його особняка", – писала литовська спецслужба.

Куди переїхав Кравець з Литви, невідомо. Він не веде соціальні мережі та не дає інтерв'ю. Тому його життя залишається непублічним.

Теги за темою
Віктор Янукович
Джерело матеріала
loader
loader