Військовий: Спецконтракти для молоді — це популістська історія
Військовий: Спецконтракти для молоді — це популістська історія

Військовий: Спецконтракти для молоді — це популістська історія

Військовий: Спецконтракти для молоді — це популістська історія

Він закликав зробити для всіх спільні умови мобілізації. 

Військовий ЗСУ Олександр Матяш вважає несправедливим підходом до мобілізації створення спеціальних контрактів для українців, які захочуть долучитися до лав Сил оборони у віці 18-24 років. Під час ефіру на каналі "Новини.Live" він висловив подив щодо того, що з цією категорією планують підписувати контракт лише на рік, після якого люди матимуть можливість звільнитися, але такої можливості все ще не мають ті, хто вже по три роки знаходиться на передовій. 

"У мене в підрозділі є дитинка, їй 22 рочки. Він воює з 19. Як буде з ним? Він пішов по мобілізації добровольцем й не має жодних пільг та мільйонів", — пояснив Матяш.

Тож військовий наголошує, що ідея з контрактами для молоді не стане системним вирішенням проблем мобілізації, а лише "гасіння пожежі". Так, на його думку, бути не має. 

"Якщо ми намагаємося затягнути 18-24 річних якоюсь цукеркою, то як щодо людей, які воюють з початку чи середини цієї війни? Зі мною зараз у кабінеті дядьки. Чому вони мають гнути свої спини? Тому я вважаю, що це історія про популізм, — зауважив захисник. — Давайте, якщо ми будемо робити мобілізацію, то робитимемо спільні умови для всіх. І тоді люди будуть розуміти, на що вони будуть розраховувати". 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський розповів, що українці віком 18-24 років, які підпишуть річний контракт із ЗСУ, отримають мільйон гривень бонусу, безкоштовне навчання у вищих навчальних закладах та пільгові умови іпотеки. За словами глави держави, така ініціатива походить від військових командирів та Міноборони. 

Джерело матеріала
loader
loader