Цього року Литва виділить українцям на освіту майже 32 мільйони євро
Цього року Литва виділить українцям на освіту майже 32 мільйони євро

Цього року Литва виділить українцям на освіту майже 32 мільйони євро

Цього року Литва виділить майже 32 мільйони євро на освіту українців, які приїхали в країну через військові дії Росії.

Таке рішення цього тижня ухвалено на засіданні уряду, передає "Європейська правда" з посиланням на LRT.

Міністерство освіти, науки і спорту звернулося до кабінету міністрів із проханням виділити 4,2 мільйона євро на компенсацію плати за навчання у закладах вищої освіти українців, які втекли від війни, і виплати їм стипендій.

Міністерство освіти, науки і спорту просило також виділити 28,7 мільйона євро, які спрямують на навчання українських дітей за дошкільними, передшкільними та загальноосвітніми програмами в муніципальних і недержавних школах.

Міністерство фінансів, яке внесло в уряд проєкт постанови, трохи скоротило суму коштів, що виділяються на навчання.

Кабінет міністрів схвалив цю пропозицію.

Вищезазначені кошти призначені для українців, які вступили до вищих навчальних закладів Литви у 2022 і 2023 роках і продовжують навчання цього року.

З вересня минулого року більше не існує державного фінансування для українців, які закінчили школи в Україні, але деякі виші фінансують їхнє навчання самі.

За твердженням міністерства фінансів, рішення про фінансування з 1 вересня буде ухвалено пізніше з урахуванням фактичної кількості студентів.

Як повідомляє відомство, під час підготовки законопроєкту про затвердження бюджету на 2025-2027 роки кошти на цю ціль не планували, оскільки не було можливості заздалегідь спрогнозувати, якою буде кількість одержувачів і якою буде потреба в коштах.

Як повідомлялося, у Литві рада міста Вільнюс вирішила змінити процедуру розміщення українських біженців, тепер нові шукачі притулку зможуть безкоштовно проживати у приміщеннях, наданих муніципалітетом, до шести місяців.

У жовтні писали, що у Литві нададуть одноразові виплати в розмірі 176 євро новоприбулим біженцям з України.

Джерело матеріала
loader