Багато хто міг забути зі шкільних уроків, що максимальна швидкість обертання нашій планеті на екваторі становить приблизно 464 м/с.
Ніколи більшість напевно і не замислювалася над тим, що сталося б з нами, якби раптом сталася повна зупинка Землі.
Як виявилося, раптово ми зірвалися б з місця на швидкості кілька тисяч км/год. Про це повідомляє Business Insider.
Донент кафедри наук про Землю та навколишнє середовище в Колгейтському університеті Джозеф Леві нагадав про перший закон інерції Ньютона. Він зазначив, що ми не зможемо вижити ні у воді, ні на суші від сили удару через величезну швидкість (1700 км/год).
У той самий час Леві каже, що раптову зупинку Землі навряд варто очікувати: " У природних системах насправді нічого не зупиняється раптово " .
А що, якби йшлося про поступове уповільнення – протягом кількох днів чи тижнів, то це все одно завдало б чимало проблем. Половина планети півроку не бачила б денного світла.
Така ситуація матиме руйнівні наслідки для довкілля та клімату. Але навряд чи Місяць колись повністю зупинить Землю, оскільки вона значно більша за неї і має набагато більший кутовий момент.
Хоча теоретично людство могло б використовувати планету як гігантське джерело енергії та уповільнювати її обертання.
"Якщо використовувати імпульс планети, що обертається, для задоволення всіх потреб людини в енергії, все одно знадобиться приблизно 1 мільйон років, щоб уповільнити її до повної зупинки", - додає він.
Раніше ми повідомляли, що можна пити без шкоди здоров'ю? Нові висновки вчених про алкоголь.