![Небачена розкіш та порушення всіх правил заради українки: як виглядає могила Роксолани і чим вона особлива](https://thumbor.my.ua/fojwzycNNefprzPVlj6FQsRX4-o=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F7e0f3ac53f70d62c7f56a58d3cf9db56.jpg)
Небачена розкіш та порушення всіх правил заради українки: як виглядає могила Роксолани і чим вона особлива
Турецький султан порушив усі правила та традиції заради коханої жінки
Хасекі Хюррем-султан, відоміша як Роксолана — привілейована наложниця, а згодом законна дружина Сулеймана I Пишного, султана Османської імперії. Вона перша хасекі-султан, фундаторка епохи жіночого султанату, одна з найвпливовіших жінок в історії Османської імперії. І, як відомо, Роксолана мала українське походження.
"Телеграф" розповість, де поховано видатну жінку Османської імперії Роксолану, яка за походженням була українкою. І чому її гробниця така особлива.
Де знаходиться могила Роксолани і чим вона особлива
Роксолана була найулюбленішою дружиною могутнього султана Сулеймана Пишного та матір’ю його наступника – Селіма II. Вона померла 15 квітня 1558 року у віці близько 50 років. Смерть коханої жінки стала справжньою трагедією для Сулеймана. І він зробив усе, щоб гідно вшанувати її пам’ять.
Згідно з історичними даними, Роксолана померла в Старому палаці Стамбула, де знаходилася жіноча лікарня, в якій вона провела свої останні дні, страждаючи від болю. Труну з її тілом під молитви стамбульців перенесли до нової мечеті султана Сулеймана — Сулейманія. А поховали Роксолану біля спеціальної стіни кіблі — це місце у напрямку на Каабу, якого дотримується під час мусульманської молитви.
Спочатку над могилою Роксолани натягли велике шатро, а за рік за наказом султана Сулеймана іменитий архітектор Сінан збудував розкішну гробницю. Це була восьмигранна усипальня із загостреною банею, що спирається на колони з білого мармуру та порфіру.
Усередині стіни гробниці Роксолани султан Сулейман прикрасив неймовірними панно весняного саду з темно-синіх, блакитних, білих та червоних кахлів. А кожну з білих розет інкрустували безцінним смарагдом — улюбленим самоцвітом Роксолани.
Крім того, навколо гробниці Роксолани султан розпорядився висадити красивий розарій, адже вона любила троянди, а сам Сулейман називав кохану цією квіткою та "весною свого життя". І всю цю розкіш для коханої султан зробив усупереч усім правилам та традиціям.
Головна особливість могили Роксолани у тому, що вона стала першою дружиною султана, яку упокоїли у власному мавзолеї. До цього султанських наложниць ховали у провінціях окремо від чоловіка. Більше того, після смерті коханої султан Сулейман на згадку про неї збудував в Едірні храмовий комплекс.
Сам правитель Османської імперії пережив кохану Роксолану на 8 років і після смерті його поховали поряд із нею. Проте вся розкіш гробниці Сулеймана та Роксолани до наших днів не збереглася.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)