У The Times пояснили, чому Трамп вдався до тарифів проти торговельних партнерів Америки
У The Times пояснили, чому Трамп вдався до тарифів проти торговельних партнерів Америки

У The Times пояснили, чому Трамп вдався до тарифів проти торговельних партнерів Америки

У The Times пояснили, чому Трамп вдався до тарифів проти торговельних партнерів Америки

Трамп вдається до тарифів, бо санкції не працюють.

Рішення президента Трампа запровадити каральні тарифи проти найближчих торговельних партнерів Америки сколихнуло фінансові ринки і насторожило союзників країни. Тарифні мита США повертаються до рівня, який востаннє спостерігався в 1940-х роках, зважаючи на 25-відсоткові мита Трампа на канадський імпорт, які президент тимчасово призупинив.

Серед різних обґрунтувань для підвищення податків на імпорт — збільшення доходів, скорочення торгового дефіциту США — президент також послідовно заявляв, що тарифи є кращим способом використання економічної потужності Америки, ніж санкції, зазначає Мехрін Хан, економічна редакторка в The Times.

"Те, що ми робимо з санкціями, — ми змушуємо всіх від нас віддалитися. Тому я не люблю санкції", — сказав Трамп під час передвиборчої кампанії минулого року.

"Негативне ставлення до санкцій виникає через переконання, що широке застосування фінансового примусу, який заважає особам і організаціям, занесеним до чорного списку, проводити фінансові операції за допомогою універсальної валюти — долара, зашкодить домінуючій ролі американської валюти в глобальних фінансах", — пише редакторка.

Світогляд Трампа розглядає тарифи як спосіб досягти такого ж рівня економічного примусу над суперниками з додатковою вигодою — зміцненням глобальної ролі долара, як це було продемонстровано цього тижня.

Відповідно до цієї думки, президент неодноразово погрожував встановити 100-відсотковий тариф на країни, що приєдналися до розширеної групи БРІКС, через їхні початкові спроби розвивати конкурентну резервну валюту.

Гасло "тарифи важливіші за санкції" також набуло популярності через загалом неефективний вплив безпрецедентного виключення Росії зі світової фінансової системи з березня 2022 року.

"Ефективність санкцій як зброї проти геополітичних суперників Америки була підірвана новиною про те, що китайська компанія DeepSeek розробила набагато дешевшу та ефективнішу модель генеративного ШІ, яка може конкурувати з домінуючими американськими фірмами, такими як OpenAI й Google", — додає Хан.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп заявив, що нові тарифи, які він запровадив проти Мексики, Канади та Китаю, можуть завдати "короткострокового" болю американцям. Економісти кажуть, що тарифний план Трампа проти трьох найбільших торговельних партнерів Сполучених Штатів (Канади, Мексики та Китаю) уповільнить глобальне зростання та призведе до зростання цін для американців.

 

Джерело матеріала
loader