Мама дворічної рекордсменки: Якщо дитині подобається вода, дозвольте їй насолоджуватися процесом
Мама дворічної рекордсменки: Якщо дитині подобається вода, дозвольте їй насолоджуватися процесом

Мама дворічної рекордсменки: Якщо дитині подобається вода, дозвольте їй насолоджуватися процесом

Дворічна Емма Клочкова з Одеси пропливла всю доріжку дорослого басейну – 25 метрів, встановила новий рекорд і була визнана наймолодшим рекордсменом в Україні.

“Вік рекордсменки України – 2 роки 4 місяці. Вага дівчинки 11 кг, зріст 88 см. Для встановлення рекорду їй знадобилося 3 хвилини 29 секунд. І майже годину - на попередні переговори з тренером Ілоною Гаркун”, - повідомила керівник Національного Реєстру Рекордів України Лана Вєтрова.

Як умовляли дитину пропливти дистанцію, як готувалися до рекорду і чому вирішили встановити, а також про користь плавання в ранньому віці - Коротко про розповіла мама Емми Ірина Клочкова.

"Раннє плавання - для розвитку дитини"

- Ірино, розкажіть, у скільки років ви віддали доньку на плавання? Чому вирішили зайнятися спортом так рано? Може, самі у минулому займалися плаванням чи вважали, що це дуже корисно?

Батьки готові водити доньку на заняття тричі на тиждень за будь-якої погоди – головне, щоб інтерес у Емми не падав. Фото: надане Іриною Клочковою

Батьки готові водити доньку на заняття тричі на тиждень за будь-якої погоди – головне, щоб інтерес у Емми не падав. Фото: надане Іриною Клочковою

- Вперше ми віддали Емму на плавання, коли їй було лише три місяці. На той момент це був не спортивний інтерес, скоріше ми прагнули розвивати її фізично і зміцнювати здоров'я. Рідні, близькі, друзі та навіть сам педіатр казав, що це дуже корисно. Ми з чоловіком читали та знали, що раннє плавання благотворно впливає на загальний розвиток, і вирішили спробувати.

Перше заняття було більше схоже на гру у воді, ніж плавання. Але коли Емма на першому занятті, будучи такою крихіткою, пірнула, ми були приємно вражені. З кожним місяцем ми почали помічати легкість у русі, звернули увагу на те, що дитина отримує задоволення від самого процесу, тому продовжували водити її на заняття.

- Як проходили ваші уроки? Як часто? Хто вас готував до рекорду?

- Спочатку ми займалися двічі на тиждень. Ми змінили трьох тренерів, а до рекорду нас готувала Ілона Гаркун. З початку занять помітили, що Емма почувається у воді так само природно, як і на суші.

Вона дуже рано почала активно рухати ручками та ніжками, тому сидіти, повзати та ходити дочка теж почала дуже рано. Тренер піднімала її у воді на ногах, і вона вже стояла ще до того, як почала ходити, а пішла вона в 11 місяців. Ми почали розуміти, що, мабуть, це не просто захоплення, а щось більше.

- Як тренер працює з такою маленькою дівчинкою?

- Близько року тому ми потрапили до надійних рук нашого улюбленого тренера Ілони Гаркун. Ми розпочинали з двох занять на тиждень. Але побачили колосальний прогрес та збільшили заняття до трьох разів.

Ілона сказала, що дитина має потенціал: ігрова форма дає дитині поштовх, Еммі дуже подобаються заняття, і для неї це більше, ніж просто задоволення і загальний розвиток. Завдяки Ілоні ми зрозуміли, що можна рухатися далі, Емма може більше, ніж діти її віку.

- А чому зважилися на рекорд? Адже це стрес і для вас, і, може, навіть для малюка.

- Коли ми побачили здібності Емми, зрозуміли, що вона має потенціал, і зважилися спробувати встановити рекорд - вся наша сім'я нас підтримала: батьки, бабусі, дідусі, близькі та друзі.

Але зараз наша мета – не досягнення якихось спортивних результатів. Насамперед, ми хочемо формувати характер доньки: дисципліну, впевненість у своїх силах, загартування – це, на нашу думку, ключові риси характеру, які стануть у нагоді в житті.

- Чи не рано говорити про дисципліну у два роки? Адже вона тренується не на силі волі.

- Еммочка зовсім крихітна, щоб говорити про якісь масштаби досягнень. Для неї кожне тренування - це гра та улюблене заняття, від якого вона отримує задоволення. Щоразу, коли вона виходить із басейну, її очі горять від радості. Також вона дуже любить оплески та похвалу. І нам здається, що її це теж надихає.

Тренер дуже багато вкладає в неї своїх сил та любові. І ми бачимо віддачу від крихітної людини.

Мама та тренер щасливі – це і їхній рекорд, враховуючи, скільки сил вони для цього доклали. Фото: ФБ Вітрова Лана

Тренування вимагають божевільної дисципліни. І від батьків теж

- Кажуть, у день рекорду в Емми зіпсувався настрій. Як вам вдалося її налаштувати на роботу того дня?

– Справа в тому, що Емма не любить уваги сторонніх людей. Вона дуже прив'язується до людей, але цей процес займає певний час. Тільки завдяки тренеру у нас все вийшло, і рекорд відбувся.

Того дня, коли Емма побачила багато людей, вона розпереживалася, не хотіла заходити у воду, не розуміла, що відбувається і чого хочуть. Але завдяки нашому тренеру, яка зуміла повернути процес у звичайне русло і перетворити на гру, Емма не тільки пропливла 25 метрів і встановила цей рекорд, але після цього ще двічі подолала ту саму дистанцію на інших доріжках, перейшла в маленький басейн і продовжила там гратися. Для неї - це природний процес наших щотижневих тренувань.

Взагалі тренування вимагають божевільної дисципліни. І оскільки ми займаємося 2-3 рази на тиждень з тренером, нам дуже важливо було знайти баланс між навантаженням та задоволенням, щоб не відбити у дочки інтерес до плавання. Тому ми ретельно стежимо за режимом харчування, сну та відпочинку доньки. Адже найскладніше – це час самоорганізації.

Тренерові Ілоні довелося вмовляти Емму, яка злякалася великої кількості людей. Фото: надане Іриною Клочковою

- Як ви та близькі відреагували на те, що донька стала рекордсменкою?

- Безумовно, ми відчуваємо гордість та нескінченну радість за Емму. Вона показала всій країні, що вік - не завада досягненням, якщо поряд є підтримка та нескінченна любов рідних, близьких, друзів.

Емма для нас, в першу чергу, приклад того, що мрії можна втілювати в життя. Навіть якщо тобі лише два роки. Вік не має жодного значення, коли тебе люблять, підтримують та вірять у тебе.

- Ви хотіли б, щоб у майбутньому Емма пов'язала своє життя з плаванням?

- Не хочемо квапити події та підштовхувати доньку до професійного спорту насильно. Все залежатиме виключно від її бажання.

Зараз ми бачимо, що плавання для неї - це радість, а значить, продовжуватимемо підтримувати її в цьому напрямку, вкладати в неї всю ту підтримку та любов, якої вона потребує.

Якщо за кілька років Емма сама захоче займатися спортом професійно, єдине - ми просто будемо поруч і підтримаємо будь-яке її бажання.

Тепер Емма офіційно – наймолодша рекордсменка України. Фото: надане Іриною Клочковою

«Мам, хочу до школи, ми поїдемо до школи?»

- До речі, про захоплення Емми, напевно, ви також займаєтеся додатковими заняттями. Що вона любить?

- З року, навіть трохи раніше, ми пішли до школи раннього розвитку – відвідуємо групові та індивідуальні заняття. Донька їх дуже любить. Хочемо з самого дитинства прищепити Еммі любов до читання, малювання, пізнання нового та спілкування з іншими дітьми.

Усі заняття відбуваються виключно в ігровій формі. Дитина у два роки прокидається і каже: "Мам, хочу до школи, ми поїдемо до школи?" Розумію, що ми на правильному шляху. Дивимось по дочці, подобається їй щось чи ні. Бачимо, як горять її очі, розуміємо, що вона хоче – і робимо на цьому акцент. Тому так, ми відвідуємо школу і намагаємося розвивати Емму, наскільки це можливо, різнобічно.

- Що, на вашу думку, найважливіше у вихованні дитини та досягненні успіхів?

- Найголовніше, напевно, взагалі в житті, це терпіння та любов. І раннє плавання - це не про рекорди, а насамперед про здоров'я та розвиток малюка.

Тому моя порада: якщо ви бачите, що дитині подобається вода, просто дозвольте їй насолоджуватися процесом. Не менш важливо знайти досвідченого тренера, який зможе побудувати заняття в ігровій формі та прищепити дитині любов до води і завдяки цьому до спорту. Ну і, звичайно, потрібно хвалити своїх дітей за їх досягнення, навіть найменші.

Тренер Ілона Гаркун знайшла підхід до Емми та підготувала її до рекорду. Фото: надане Іриною Клочковою

Теги за темою
Діти
Джерело матеріала
loader
loader