Чим зайнятися у Карпатах у лютому та скільки це коштує: від рафтингу до походів у засніжені гори
Чим зайнятися у Карпатах у лютому та скільки це коштує: від рафтингу до походів у засніжені гори

Чим зайнятися у Карпатах у лютому та скільки це коштує: від рафтингу до походів у засніжені гори

Взимку в горах хіба що на лижах кататися, думає дехто. І це хибна думка. Насправді відпочинок у Карпатах навіть у холодну пору року може бути різноманітним. Про те, які активності, крім лиж і сноубордів, є в горах, що слід скуштувати в гастротурі і скільки коштує кінна прогулянка взимку - читайте у матеріалі Коротко про.

Знайомство з гуцульськими селами

Криворівня, Колочава, Дземброня. Ці назви (і ще з десяток) селищ добре відомі українцям. От тільки не кожен мандрівник бував у цих місцях. Взимку саме час це зробити: не такий активний туристичний сезон, як в інші пори року, тиша, засніжені гори, гостинні селяни, які радо розкажуть про місцеві традиції і побут. А якщо пощастить, то ще й запросять до себе у гості.

В гуцульських селах є де прогулятися і на що подивитися. Майже в кожному збереглися старовинні церкви, цікаві музеї. Наприклад, в Криворівні є хатина-гражда, в якій у 1964 році знімали частину сцен до кінофільму «Тіні забутих предків». За задумкою режисера Сергія Параджанова, саме ця хата «зіграла» роль домівки головного героя фільму Івана (актор Іван Миколайчук).

Але і до «Тіней…» хатина мала цікаву історію. Наприклад, в гостях господарів хати-гражди Палія і Параски Харуків бували письменники Іван Франко і Михайло Коцюбинський, етнограф Володимир Гнатюк...

Зараз ця хата типово гуцульського стилю будівництва збережена і працює як музей з експонатами переважно XIX та початку XX століть.

Вартість: від 5 тисяч гривень за 3 дні

Гастротур

У Карпати варто їхати навіть заради локальної кухні. Бо ж справжні банош чи бриндзю можна скуштувати лише в горах. Ось невеликий список страв, які треба спробувати в гастротурі:

  • Грибна юшка. Обов’язково з білих грибів! Точного рецепту страви не існує, кожна господиня робить по-своєму. Але результат завжди смачний.
  • Карпатський пструг. Це запечена на грилі форель, яку зловили в чистій карпатській річці.
  • Кромплі. Звичну українцям картоплю в Карпатах готують запеченою з салом, домашньою ковбасою, духмяними травами.
  • Гуслянка. Або інша назва - зимове молоко. Жителі Карпат стверджують, що рецепт цього напою належить мольфарам. Тому що кисломолочний продукт може зберігатися впродовж кількох місяців, тонізує, підвищує імунітет, додає сил. Ще й достатньо ситний.

А ще в Карпатах треба обов’язково спробувати місцеві сири, мед і, звісно, різноманітні наливки.

Вартість: від 1400 гривень за 2 дні

У Карпати варто їхати навіть лише заради локальної кухні. Фото: lostworld.com.ua

Зимовий рафтинг

Цього сезону зима більше нагадує весну, але в Карпатах своя погода. Гори все ще засніжені, а вода в річках холоднюща. Та це не зупиняє екстремалів, які готові померзнути, намокнути, але пропливти на байдарках заздалегідь обумовлену водну трасу.

Інструктори з рафтингу радять сплав по Чорному Черемошу. Тамтешній маршрут не надто складний, дозволяє пройти річку без особливих зусиль навіть новачку. Але правила безпеки понад усе. Кожного учасника сплаву забезпечують легким екіпіруванням, шоломом, рятувальним жилетом. Також присутній інструктор, який стежить за тим, щоб всі учасники сплаву дотримувалися правил безпеки.

Екстриму на шляху вистачатиме, тому що Чорний Черемош все ж має круті пороги. А ще у програму рафтингу «включені» мальовничі гірські пейзажі та вихор емоцій.

Вартість: від 1200 гривень за людину

Риболовля

Популярний вид дозвілля в основному серед чоловіків. Завзятим рибалкам, які вже піймали на гачок коропа і щуку, радимо спробувати свої сили з фореллю, бистрянкою, головлею – рибою, що водиться в карпатських річках.

Скажімо так: зимова риболовля в Карпатах - вже більш «просунутий» рівень цього заняття. Вода в гірських річках летить донизу з шаленою швидкістю, вудилище треба міцно тримати в руках чи фіксувати спеціальними снастями. А для тамтешньої риби ще й треба підібрати наживку, адже їй можуть не сподобатися, до прикладу, ананасові «бойли», від яких фанатіє той же короп.

Місць для риболовлі в горах є достатньо. Одне з цивілізованих – це річка Прут, що протікає неподалік селища Татарів (Івано-Франківщина). В її водах водиться до 70 видів риби.

Вартість: поки що риболовля на річці Прут безкоштовна.

Кінна прогулянка

Всім відомо про вплив коней на здоров’я людини. Спілкування з цими благородними тваринами позитивно впливає на ментальне здоров’я людини. А верхова їзда ще й укріплює опорно-руховий апарат.

Взимку кататися верхи на конях можуть і досвідчені наїзники, і початківці. Прогулянка відбувається під пильним оком інструктора. Для тих, хто вперше сідає у сідло, є легенький маршрут крізь струмки до лісу поблизу селища Ворохта (Івано-Франківщина).

Вартість: 1 година – 600 гривень

Взимку прокататися верхи на конях можуть і досвідчені наїзники, і початківці. Фото: ФБ Кінні прогулянки

Трекінг засніженими горами

Самостійно не радимо відправлятися в такий похід. Все ж краще йти у зимові гори з інструктором.

Зараз є чимало пропозицій щодо трекінгу Карпатами. Для туристів без досвіду турфірми пропонують достатньо легкі прогулянкові тури. Наприклад, похід на Боржавський хребет. Інструктори стверджують, що підйом не складний і не потребує спеціальної підготовки. Туристів підтримують, допомагають.

Групу мандрівників довезуть комфортабельним автобусом майже до гори Гимба. А далі - тільки вгору і власними ногами. А тепер уявіть, які запаморочливо красиві краєвиди побачите на власні очі, вдосталь нафотографуєте, перевірете свою витривалість.

Вартість: 1 день – 1300 гривень

СПА в чанах

Після активного дня на свіжому повітрі так хочеться розслабитися в теплій купелі. Душ чи ванна? Краще чан! Це велика ємність з товстими стінками. Встановлюють її над вогнем. У чан наливають воду майже по вінця, додають цілющі трави. Купання відбувається на свіжому повітрі: спочатку 15 хвилин релаксуємо у чані, температура води в якому приблизно 40 градусів за Цельсієм, а опісля занурюємося в холодну воду річки чи басейну. Такий різкий перепад температур має тонізуючий ефект і зміцнює імунітет.

А ще купання в чані покращує кровобіг і обмін речовин, позитивно впливає на нервову систему і якість сну.

Вартість: від 2 тисяч гривень за 2 години

Теги за темою
Карпати
Джерело матеріала
loader