![В Україні можуть запровадити е-гривню: подробиці від НБУ](https://thumbor.my.ua/GpL2tk69lGo3kDeZIguJ6voJF7I=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fc3ec84eadd05c746a935afe08da99cb0.jpg)
В Україні можуть запровадити е-гривню: подробиці від НБУ
Наразі рішення про масштабний випуск е-гривні ще не прийнято.
Національний банк України розглядає можливість створення власної роздрібної цифрової валюти — е-гривні. Пілотний проєкт вже на стадії підготовки.
Про це повідомив заступник голови НБУ Олексій Шабан.
Е-гривня не стане замінником готівки чи коштів на рахунках, а буде додатковою можливістю для користувачів. Як зазначив Шабан, ця цифрова валюта має доповнювати традиційні способи зберігання грошей.
"Проте на сьогодні рішення про масштабний випуск е-гривні ще не прийнято", - зазначив Шабан.
Він зазначив, що прийняттю такого рішення може сприяти пілотний проєкт, підготовка до якого вже почалася. Проєкт планується реалізувати на базі технології DLT (Distributed Ledger Technology) у відкритому середовищі з реальними користувачами і постачальниками платіжних послуг. Це дасть змогу оцінити, чи зможе е-гривня виконувати функції грошей та задовольнятиме вона потреби користувачів
Заступник голови Національного банку України, Шабан, повідомив, що е-гривня – це цифрова форма гривні, яку емітує НБУ. Це зазначено в законі України "Про платіжні послуги".
"Тобто це така сама гривня, тільки в цифровому вигляді. Як і фізичні (готівкові) гроші, вона є зобов’язанням центрального банку", - заявив Шабан.
Е-гривня, якщо її запровадять, стане законним платіжним засобом в Україні та існуватиме виключно в безготівковій формі, доповнюючи традиційні гроші. Вона виконуватиме всі функції грошей і буде доступною для всіх категорій користувачів.
Україна планує запровадити е-гривню, що надасть користувачам можливість здійснювати широкий спектр платіжних операцій, а саме:
- перекази між фізичними особами (перекази між гаманцями користувачів);
- оплату товарів та послуг;
- платежі на користь держави;
- благодійні платежі;
- отримувати заробітну плату та інші доходи, соціальні виплати.
Нагадаємо, Кабмін дав старт створенню в Україні поштового банку.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)