![У Чехії не зацікавлені у "Турецькому потоці" для газу з Росії, є інші партнери](https://thumbor.my.ua/hjWyYOiUwS0p5rI_6mLayCgCxyI=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2F77bd1b653a34fb98cf4461187421eec4.jpg)
У Чехії не зацікавлені у "Турецькому потоці" для газу з Росії, є інші партнери
Спецуповноважений Міністерства закордонних справ Чехії з питань енергетичної безпеки Вацлав Бартушка заявив, що країна не зацікавлена у "Турецькому потоці" для російського газу.
Про це він сказав у інтерв’ю Укрінформу, пише "Європейська правда".
На питання журналістів, які основні джерела імпорту газу для Чехії на цей момент, Бартушка розповів, що з літа 2022 року країна має майже однакові пропорції: приблизно 40% норвезького газу, 30% нідерландського газу та 30% зрідженого.
"Виробництво в Нідерландах буде припинене в найближчі кілька років.
Отже, LNG (зріджений природний газ, – Ред.) збільшиться приблизно до 60%", – сказав він.
На уточнююче питання, чи була б зацікавлена Чехія в турецькому трубопроводі для російського газу, спецуповноважений МЗС країни відповів, що ні.
"У нас є достатньо потужностей із США, контракт з Алжиром з літа минулого року, і ми можемо швидко його розширити.
Ми довіряємо Італії, нашому надійному партнеру протягом останніх 30 років (вона здійснює транзит нафти для нас)", – наголосив Бартушка.
Він додав, що Німеччина, Нідерланди, Італія, Норвегія – це партнери для Чехії.
У квітні 2023 року в уряді Чехії заявили, що вперше в історії позбулися залежності від російського газу.
Провідна чеська енергетична компанія ČEZ уклала контракт на імпорт газу з Алжиру після двох років переговорів, і блакитне паливо почало надходити в жовтні 2024 року.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)