Виплати, тарифи, перекази з карток та повторна ВЛК: головні нововведення з 1 лютого 2025 року
Виплати, тарифи, перекази з карток та повторна ВЛК: головні нововведення з 1 лютого 2025 року

Виплати, тарифи, перекази з карток та повторна ВЛК: головні нововведення з 1 лютого 2025 року

Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які уважно стежать за останніми новинами, є одразу кілька важливих фактів, які варто прийняти та бути готовими до них. Справа в тому, що з 1 лютого в Україні банки запровадять ліміти на переказ грошей для клієнтів, які не мають підтверджених доходів.

Також на початку місяця спливає термін проходження ВЛК для "обмежено придатних", і тим, хто не встиг цього зробити, загрожує штраф.

Пропонуємо нашим читачам дізнатися докладніше про ці та інші важливі нововведення лютого 2025 року.

Черга до банкомату, фото: Знай.ua

Обмеження банківських переказів

З 1 лютого 2025 року українські банки встановлюють ліміт на грошові перекази у розмірі 150 тис. грн на місяць. Йдеться про вихідні платежі за реквізитами IBAN.

Однак це обмеження стосуватиметься не всіх клієнтів, а лише тих, хто не має документального підтвердження доходів. Щодо таких осіб, то банки за певними критеріями встановлюватимуть три групи ризику: "високий", "середній" та "низький".

Візит до ТЦК. Фото: скрін youtube

Термін повторної ВЛК спливає: кому доведеться платити штраф

Минулого року в Україні було скасовано термін "обмежено придатний" до військової служби. Особам з таким статусом було надано 9 місяців для повторного проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Термін спливає 4 лютого 2025 року.

Військовозобов'язаним, які не пройшли ВВК до цієї дати, загрожують штрафні санкції у розмірі від 17 тис. до 25,5 тис. грн. за порушення правил військового обліку. Напрямок на проходження ВЛК виписує військовозобов'язаному співробітник ТЦК та СП після виклику повісткою або у разі самостійного звернення людини.

Молитва за зниклих безвісти, фото: Facebook

Виплати родичам військових

З 1 лютого 2025 року зміниться порядок здійснення виплат родичам військовослужбовців, які потрапили в полон або вважаються зниклими безвісти.

Раніше всю суму грошового забезпечення отримував один із членів сім'ї, як правило, чоловік чи дружина.

Нові правила передбачають, що військовослужбовець в особистому розпорядженні зможе визначати особу чи осіб, які отримуватимуть грошове забезпечення у разі захоплення їх у полон або зникнення безвісти.

Якщо такого розпорядження немає, 50% грошового забезпечення військового розподілятиметься порівну між найближчими родичами.

Йдеться про родичів першого ступеня: дружина (чоловік), законний представник неповнолітніх дітей, діти з-поміж осіб з інвалідністю з дитинства або їх законні представники, батьки військового (крім аліментів, що отримують від нього, а також батьків, позбавлених батьківських прав).

Якщо у військовослужбовця відсутні зазначені особи, то грошове забезпечення може виплачуватись повнолітнім дітям, рідним братам (сестрам), законним представником яких є військовослужбовець, але у загальній сумі 20% від грошового забезпечення.

Залишок суми (50% або 80%) зберігатиметься у військовій частині та виплачуватиметься військовослужбовцеві у разі звільнення його з полону або появи, якщо його було визнано зниклим безвісти.

Тарифи на світло, скріншот: YouTube

Новий тариф на електроенергію

З 1 лютого 2025 року домогосподарства, які опалюють приміщення електроприладами, платитимуть за світло за новим диференційованим тарифом:

- при споживанні до 2000 кВт на місяць пільгова ціна становитиме 2,64 грн/кВт-год;

- тариф на обсяг понад пільгову норму – 4,32 грн/кВт-год.

Наприклад, якщо показники лічильника за лютий становитимуть 2500 кВт, сума до оплати буде наступною: 2000*2,64+500*4,32 = 7440 грн

Варто зазначити, що власники електроопалення і раніше могли користуватися пільговим тарифом 2,64 грн/кВт-год, але лише за споживання 2000 кВт на місяць. Якщо лічильник "накручував" більше, то застосовувався тариф 4,32 грн/кВт-год на весь обсяг.

Диференційований тариф на електроенергію для власників електроопалення діятиме до завершення опалювального сезону – 30 квітня 2025 року.

Решта побутових споживачів у лютому платитимуть за світло за тарифом 4,32 грн/кВт-година, або за наявності двозонного лічильника: з 07:00 до 23:00 – 4,32 грн/кВт-година; :00 – 2,16 грн/кВт-год.

Сервісний центр МВС. Фото: facebook

Е-запис у сервісних центрах МВС

Сервісні центри МВС удосконалять електронний запис для надання послуг громадянами. З середини грудня 2024 року тестування нової системи почалося в 52 центрах по країні.

Оновлений тестовий онлайн-запис буде відкритий на всі послуги сервісних центрів МВС, доступні починаючи з 4 лютого 2025 року.

Новий функціонал дозволить уникнути стороннього втручання, наприклад автоматизованих ботів, та відмовитися від паперових талонів.

Зима, сніг, українці фото: Знай.ua

Свята та вихідні у лютому

В останній місяць зими не буде державних свят. До того ж в Україні продовжує діяти військовий стан (щонайменше до 9 травня 2025 року), який передбачає скасування додаткових вихідних.

Таким чином, дні відпочинку у лютому 2025 року – суботи та неділі: 1, 2, 8, 9, 15, 16, 22, 23 число.

Проте наступного місяця буде кілька церковних та народних свят. За новим календарем ПЦУ, Стрітення Господнє відзначається 2 лютого (замість 15 лютого). Крім того, 24 лютого стартує тиждень Масляної 2025 року.

Під час підготовки матеріалу використовувалися: публікації прес-служби Міноборони, Головного сервісного центру МВС, Урядового порталу, меморандум "Про забезпечення прозорості функціонування ринку банківських платіжних послуг", закон "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей", календар ПЦУ.

Раніше повідомлялося, як заощадити 1000 грн на платіжці за тепло: комунальники дали пораду.

Також, гаманці спорожніють остаточно: українці побачать різке зростання платіжок – відразу на 65%.

Джерело матеріала
loader