Внаслідок мобілізації та виїзду українців за кордон, ринок праці втратив майже 5,5 млн працездатних осіб, що становить приблизно 30% наявної на той момент робочої сили. Крім того, у 2025 році половина українців з тих чи інших причин планує змінити роботу, тому роботодавці кардинально змінили підхід до утримання працівників.
Про це пише "Мінфін".
Так, проблема кадрового голоду практично на всі категорії працівників у 2024 році стала основним фокусом для роботодавців. Кадрове питання зараз настільки гостре, що для компаній воно навіть стало важливішим, ніж такі стратегічні завдання, як продаж та збільшення клієнтської бази.
За підсумками 2024 року, 60% компаній стикнулися із браком персоналу, і ситуація лише загострюється.
"Понад половини компаній (52%) назвали пріоритетом бізнесу на наступний рік збереження команди співробітників у повному обсязі", - каже генеральний директор компанії GRK.ua Марина Маковій.
Саме тому, за її словами, бізнес стає більш "людянішим" і намагається максимально враховувати потреби працівників. Так, для залучення та утримання працівників підприємства підвищують заробітні плати та пропонують додаткові пільги.
Крім того, компанії почали наймати більше жінок, підлітків, студентів та працівників старшого віку, щоб компенсувати дефіцит кадрів.
Ось кілька ключових трендів:
- гнучкий графік та дистанційна робота. Ця форма зайнятості стає все популярнішою, особливо серед молоді, яка цінує більшу свободу та зручність;
- інвестиції в навчання та розвиток. Більше 30% роботодавців збільшують фінансування на професійну освіту працівників, прагнучи компенсувати дефіцит кваліфікованих кадрів;
- покращення корпоративної культури – роботодавці все частіше пропонують не лише зарплату за роботу, а й бонуси, медичне страхування, оплату відвідування спортзалів, мовних курсів, занять у психологів
Загалом у 2025 році половина українців планує змінити роботу, що свідчить про зростаючу активність на ринку праці та зміну пріоритетів працівників. Причому понад 30% жінок заявили, що загалом планують кардинально змінити професію.
А ще портал Знай.ua писав, що українські ФОПи з 2025 року платитимуть більше: конкретні суми та список нових правил