Контроль чи економія? Чому Україні та США вигідний договір про безпекові гарантії
Контроль чи економія? Чому Україні та США вигідний договір про безпекові гарантії

Контроль чи економія? Чому Україні та США вигідний договір про безпекові гарантії

Вашингтон хоче контролювати своїх союзників, каже експерт-міжнародник

Замість вимог про надання Україні членства в НАТО Києву варто зосередитись на більш працюючих механізмах. І для нас тут принципово важливими є Сполучені Штати, бо це єдина країна, яка може стримувати Росію.

Про це в інтерв’ю "Телеграфу" розповів доцент Інституту міжнародних відносин, кандидат політичних наук Микола Капітоненко. Він пояснив, чому США можуть не брати на себе зобов'язання повноцінно воювати за Україну

Більше про це читайте у публікації: "У нас немає союзників, — експерт-міжнародник про Трампа, гру Китаю та перспективи перемоги над Росією".

Він вважає, що Штати можуть взяти на себе зобов'язання із накладання антиросійських санкцій, постачання зброї, грошей тощо в обмін на наші зобов'язання воювати повноцінно за них, якщо виникне така потреба.

— Для американців двосторонній договір про безпекові гарантії, багато чому є не просто способом змусити іншу країну допомагати собі, але способом контролювати поведінку цієї країни, — каже експерт-міжнародник. — США хочуть контролювати своїх союзників, щоб не виникло ситуації, коли вони будуть змушені воювати за десятки своїх союзників в різних частинах світу одночасно. Бо знаючи, що у них є такий союзник, ці країни можуть вести себе більш ризиковано.

На думку політолога, в нашому випадку США зупиняють очевидне і зрозуміле бажання України повернути окуповані Росією території.

— Бо як тільки вони стануть нашим союзником, ми почнемо активні бойові дії (після заморозки війни) з повернення нашої території. І ця угода змушуватиме їх вступати у війну на нашому боці. А ми ж не єдині такі у світі. І в сучасних умовах, коли США вже більше не є беззаперечним гегемоном, треба економити ресурси, контролювати ризики, — наголосив кандидат політичних наук.

Нагадаємо, раніше Микола Капітоненко пояснив "Телеграфу", чому Путін замахнувся на гегемонію США у світі.

Теги за темою
Росія США НАТО
Джерело матеріала
loader
loader