Starship вибухнув над Атлантичним океаном під час тестового запуску
Starship вибухнув над Атлантичним океаном під час тестового запуску

Starship вибухнув над Атлантичним океаном під час тестового запуску

Starship вибухнув над Атлантичним океаном під час тестового запуску

Посадку зміг здійснити лише перший ступінь апарату.

Компанія SpaceX здійснила сьомий тестовий запуск своєї мегаракети Starship. Апарат висотою 403 метри успішно стартував і досяг поділу ступеней. Перший ступінь під назвою Super Heavy, повернувся на Starbase і був захоплений спеціальними «паличками», повідомляє Space.com.

Разом з тим, приблизно через вісім хвилин після запуску SpaceX втратила зв'язок з верхнім ступенем, відомим як Ship. Що стало причиною виникнення проблеми, наразі невідомо. Але приблизно через 8,5 хвилин після запуску космічний корабель заввишки 52 метри вибухнув недалеко від островів Теркс і Кайкос в Атлантичному океані. Результат вибуху бачили мешканці цього регіону.

«Starship зіткнувся зі швидким незапланованим демонтажем під час запуску двигуна. Команди продовжать аналізувати дані сьогоднішнього льотного випробування, щоб краще зрозуміти першопричину. За такого випробування успіх залежить від того, чого ми вчимося, і сьогоднішній політ допоможе нам підвищити надійність Starship», — йдеться у повідомленні SpaceX на Х.

"Швидкий незапланований демонтаж" - це термін, який SpaceX часто використовує під час вибухів апаратів. Це не рідкість при розробці нових ракет.

Перший тестовий запуск корабля відбувся у квітні 2023 року — тоді за кілька хвилин після запуску корабель розпочав неконтрольоване обертання та пошкодився.

Другий випробувальний запуск було проведено у листопаді 2023 року, проте незабаром після успішного відділення ступенів корабель зруйнувався, не досягнувши орбіти.

Третє випробування відбулося у березні 2024 року та було визнано успішним. Четверте випробування відбулося у червні 2024 року, а 14 жовтня SpaceX повідомила, що за підсумками п'ятого тестового польоту Starship успішно приводилася в Індійському океані.

Джерело матеріала
loader