Огляд Anker Solix C800X: граємо у S.T.A.L.K.E.R. 2 при вимкненому світлі
Огляд Anker Solix C800X: граємо у S.T.A.L.K.E.R. 2 при вимкненому світлі

Огляд Anker Solix C800X: граємо у S.T.A.L.K.E.R. 2 при вимкненому світлі

Компанія Anker позиціює себе як «Бренд зарядних пристроїв №1 у Світі». Тому сьогодні подивимось на один з їхніх новеньких витворів — зарядну станцію Anker Solix C800X. Це автономне рішення для використання на кемпінгу/природі з двома ліхтариками та металевим подовжувачем, які йдуть у комплекті з нею. Але ж тепер в Україні цій моделі знайдуться десятки інших сценаріїв використання, тому протестуємо станцію в деяких сценаріях домашнього використання.

Плюси:

стильний дизайн, міцні матеріали корпусу; якісні акумулятори LiFePO4, зрозумілий застосунок для мобільних пристроїв, є ДБЖ; в комплекті є два потужні додаткові ліхтарі плюс один ліхтарик вмонтований в корпус

Мінуси:

станція бачить не всі підключені через розетку прилади; не усі захочуть переплачувати за ліхтарики, якщо вони їм не потрібні;

8.6/10
Оцінка ITC.ua

Зміст

  • 1 Технічні характеристики Anker Solix C800X
  • 2 Комплектація Anker Solix C800X
  • 3 Дизайн та ергономіка
  • 4 Особливості Anker Solix C800X
  • 5 Програмне забезпечення
  • 6 Досвід користування та тестування
  • 7 Ціна та конкуренти

Технічні характеристики Anker Solix C800X

Ємність768 Вт*год
Циклів зарядки3000
Час зарядки (розетка)58 хв
Віддалене керуванняТак, програма Anker
ЛіхтарикЄ, 1 на корпусі та 2 ручні;
ДисплейЄ
Потужність автомобільної розетки (прикурювача)120 Вт
Потужність USB Type-AМаксимум на обидва роз’єми 24 Вт
Потужність USB Type-C100 та 30 Вт
Автомобільна розетка (прикурювач)Є, 1 шт
USB Type-AЄ, 2 шт
USB Type-СЄ, 2 шт
Розетка AC 230ВЄ, 3 шт
Кількість розеток3 шт
Форма вихідного сигналуЧиста синусоїда
ТехнологіяLiFePO4
Номінальна потужність1200 Вт
Пікова потужність1600 Вт
Функція ДБЖ/UPSЄ, 20 мс
КорпусПластик
ЗахистНемає
Габарити371x205x250 мм
Вага10,9 кг

Комплектація Anker Solix C800X

Комплект поставки: зарядна станція, кабель живлення (АС, від розетки), кабель живлення (автомобільний) + подовжувач для нього, інструкція та гарантійний талон-книжка.

Anker Solix C800X

АС кабель живлення (16А) довжиною один метр є трішки товстішим за звичайні мережеві кабелі (10А), що постачаються з компʼютерними блоками живлення. Також на ньому знаходиться фільтр з феритових кілець, тому губити цей кабель точно не варто.

Особливістю моделі є пара додаткових ліхтарів для кемпінгу та металевий подовжувач з магнітною «кулею» на кінці. Подовжувач потрібен для кріплення цих ліхтарів на висоті. Всі три речі лежать у спеціальній шухляді зверху корпусу.

Anker Solix C800X

Дизайн та ергономіка

Дизайн Anker Solix C800X звичайний для такого класу пристроїв: матовий темно-сірий пластик для ручок та матовий чорний пластик на передній панелі.

Виділяється хіба що верхня частина з надписом Anker Solix під «карбон» та частина бокових решіток з лініями синього кольору.

Спецпроєкти

Anker Solix C800X

Проте «звичайність» не є мінусом для такого класу речей як зарядні станції — практичні речі повинні виглядати практично: бути непримітними, не зберігати на собі відбитки пальців та бути максимально зносостійким. Саме тому корпус Anker Solix C800X відчувається таким монолітним не тільки візуально, а й коли береш його до рук. У мене ні разу не було думки, що бокові ручки залишаться в моїх руках, а вся центральна конструкція полетить вниз на ноги.

Всі основні елементи управління зарядною станцією розташовані на центральній передній панелі, лівій стороні (заряджання станції) та зверху (ніша з ліхтарями та подовжувачем).

Anker Solix C800X

Одна з бокових панелей являє собою хабом для заряджання станції. На ній знаходиться розʼєм для АС кабелю живлення, свіч захисту від перевантаження та спеціальний розʼєм для підключення сонячної батареї чи для заряджання від автомобіля.

Anker Solix C800X

Попереду пристрою знаходяться такі елементи:

  • Ліхтар з 3 режимами силами світіння та додатковий режим SOS (блимання) через утримання клавіші протягом 2-3 сек,
  • Розʼєм від автомобільної зарядки, три побутові розетки та окремі клавіші для їх увімкнення;
  • Дисплей, а під ним: 2 USB Type-C (100 і 30 Вт) і 2 USB Type-A (по 12 Вт кожен);
  • Клавіші біля надпису Anker Solix для «Увімкнення станції» та для «Пошуку та Підʼєднання пристроїв»;
  • Ще є маленька «дірочка» для «Повернення до заводських налаштувань», якщо щось піде не так;

Станція не маленька, габарити – 37,1×20,5×25,0 см, а важить 10,9 кг. Ручки на бокових гранях дозволяють з відносною легкістю перенести її обома руками чи вдвох.

Особливості Anker Solix C800X

Зверху під «карбоновою» кришкою з надписом Anker Solix, розташований спеціальний відсік для зберігання та зарядження двох ліхтарів (офіційна їхня назва AK-01) та металевого подовжувача з магнітним кінцем. Батарея ліхтарів складає 2600 мА*год. Обидва ліхтарі не відрізняються нічим один від одного, тому можна класти в різні відсіки для зарядки.

При натисканні клавіші, ліхтарик змінює свої режими роботи:

  • Вимкнути;
  • Режим прожектора — світить більше, ніж на 10 м вперед;
  • Режим свічки — жовте сяйво, мала дальність навколо ліхтаря;
  • Режим ліхтарика — біле сяйво, мала дальність навколо ліхтаря.
11111

Anker Solix C800X має батарею на 768 Втгод, потужність 1200 Вт та пікове навантаження у 1600 Вт. Цього повинно бути достатньо не тільки для звичних речей, типу мобільного телефона, планшета, телевізора чи всього компʼютера, а й для підігрівання їжі для мікрохвильової печі, електричного обігрівача на короткий проміжок часу з мінімальним чи середнім режимом обігріву, невеликого холодильника, підігріву хлібців на тостері, роботу газового котла, бойлера тощо. Але перед початком роботи від станції, знайдіть споживання своїх електроприладів, щоб випадково не вивести її з ладу.

Anker Stolix C800X має функцію ДБЖ/UPS. Проте швидкість спрацювання становить 20 мс, а цього може бути не достатньо для деяких потужних приладів під навантаженням. Однак я спробував протестувати цей режим за допомогою швидкого витягування кабелю з розетки. Станція змогла витримати різке зникнення електрики з Xbox Series X та ТВ, які разом споживали 280 Вт. Тобто для більшості приладів вона все ж відпрацьовуватиме як ДБЖ. 

Anker пропонує використовувати C800X не тільки вдома, а ще й для виїздів на природу чи кемпінгу. А у темну пору допоможуть подовжувач з двома ліхтарями. Однак треба памʼятати, що на природі треба бути пильними щодо потрапляння на корпус води та бруду, тому що захист у станцій є, але він не завжди максимальний, як тут. Тому будьте обережними.

Програмне забезпечення

Для обох видів мобільних ОС є фірмовий застосунок Anker (версія для iOS та Android). За допомогою неї можливо зручно віддалено слідкувати за роботою вашої станції. Навіть не однієї!

Підключення до пристроїв просте: увімкнути WiFi/Bluetooth на телефоні, натиснути кнопку на станції (програма підкаже, яку саме) і зачекати створення пари між пристроями (якщо Bluetooth). Для віддаленого підключення через WiFi необхідно зареєструватися в Anker. Добре, що у цьому вікні реєстрації є сіра клавіша Skip. І так, української немає.

111111111111

Програма Anker дозволяє переглядати:

  • Заряд та температуру батареї;
  • Статистику вхідних (зарядка самої станції) та вихідних витрат на 4 USB окремо, порт автомобільної зарядки та живлення трьох розеток одночасно;
  • Вмикати та вимикати розетки, автомобільний порт, ліхтарик і дисплей.

Також існує клавіша додаткових налаштувань. Наприклад, якщо ви хочете краще зберегти вбудовані акумулятори чи не чути шуму від зарядки станції (але будете довше заряджати), то можете зменшити потужність заряджання (AC Recharging Power) до мінімальних 200 Вт чи середніх 450 Вт. Хоча один раз я побачив значення 833 Вт зарядки, що явно далеко за 750 Вт.

Огляд Anker Solix C800X: граємо у S.T.A.L.K.E.R. 2 при вимкненому світлі - Фото 23

Досвід користування та тестування

Оскільки Anker Solix C800X моя перша зарядна станція, то я вирішив багато чого перевірити на собі. Першим питанням було визначити, чи за 4-5 днів сильно втрачається заряд? Наприклад, ви взяли зарядили її, але вона зараз не потрібна і просто стоїть, а знадобилася лише через тиждень-два. Дізнався наступне:  за чотири дні навіть не витратився 1% (89% заряду було на початку).

Звісно, для тестів потрібно її повністю зарядити до 100%. І тут помітив кілька моментів:

  • Хоча дисплей показував 0,2 Recharge Hrs, 11% (з 89-100%) заряджалися більше ніж 30 хвилин. Особливо довго заряджався останній відсоток (15 хвилин), але до часу заряджання повернусь трохи пізніше;
  • Шум від заряджання є і це 30-50 децибел. Якщо відійти на нього на 3-5 метра, то цей шум чути не будете.

Порада: після зарядки пристрою натисніть і затримайте на 2-3 сек клавішу Power – станція вимкнеться. Інакше, вона буде увімкненою й далі.

Першим тестом буде пара «Телевізор + Супутникове телебачення». Під час тестів було в мене непорозуміння. Декодер (а до нього супутникова тарілка) підʼєднані до зарядної станції, працюють, але станція не показує, що витрачає на них енергію. І це не єдиний пристрій, який станція не буде «бачити» і показувати в статистиці.  Подібне є і в багатьох інших моделях конкурентів. 

Після спроб підключення ще кількох «невидимих» пристроїв, став зрозумілий один момент — прилади, які підключені до розеток та споживають менше ніж 20 Вт, зарядна станція не показує в статистиці. Проте це не стосується пристроїв, які вставлені в USB розʼєми. Наприклад, безпровідні навушники із зарядкою по USB Type-A 1 Вт ми бачимо, а ось 15 Вт блок живлення планшета Samsung — вже ні.

СценарійЧас роботиКоментар
ТВ + Супутникове телебачення4 год 9 хвСпоживання 120-140 Вт; Станція не бачила декодер.

Після цього тесту, пристрій показував ще 5% заряду (приблизні 12 хв роботи). Вважаю, що цього часу роботи достатньо для перегляду 3-4 серій серіалу чи майже повного сезону аніме.

Тест зарядки. Після попередніх 11% за 30+ хв я зрозумів, що обіцяні 100% за 58 хв очікувати не варто без застосування спеціальних «дозволів» на це. Виробник попереджає, що вмикати функцію UltraFast Charging тільки при необхідності! Тому цікаво, за скільки часу зі звичайним режимом 750 Вт відбудеться зарядка з 5% до 100%.

СценарійЧас роботиКоментар
Зарядка станції 5 – 100%1 год 55 хвРежим заряджання 750 Вт
Зарядка станції 89 – 100%30-33 хвРежим заряджання 750 Вт. Постійний шум 50 децибелів.
Зарядка станції 89 – 100%48 хвРежим заряджання 200 Вт. Постійний шум 30 децибелів.

Щодо заряджання 5 – 100%. Виходить, що в середньому трохи більше ніж 1 хв зарядки потрібно на 1% заряду, але останній 99-100% заряджався більше ніж шість хвилин. Цей останній відсоток завжди заряджався довше інших у всіх тестах зарядки та викликав найбільший шум – 60 децибелів.

Ігровий тест. Для цього випробування я вибрав дві гри: S.T.A.L.K.E.R. 2 (важка 3D гра) і Vampire Survivors (2D гра). Чому саме дві? По-перше, гра з 2D графікою буде витрачати менше електроенергії. По-друге, цікаво на скільки менше та скільки витрачає Xbox взагалі. Тестова «збірка»: ТВ + Xbox Series X. Просто увімкнений Xbox Series X споживає 40 Вт.

СценарійЧас роботи (очікуваний)Коментар
Vampire Survivors2 год 48 хвЗагальне споживання 210-230 Вт
S.T.A.L.K.E.R. 2 (режим Продуктивності)2 год 24 хвЗагальне споживання 255-285 Вт
S.T.A.L.K.E.R. 2 (режим Якості)2 год 6 хвЗагальне споживання 280-313 Вт

Найбільшим подивом є не те що Vampire Survivors не така вже й легка гра. А режим Продуктивності (60 фпс) в S.T.A.L.K.E.R. 2 споживає менше електроенергії, ніж режим Якості (30 fps). Хтось скаже, що це не критично, проте зайві хвилини інколи бувають потрібні.

Огляд Anker Solix C800X: граємо у S.T.A.L.K.E.R. 2 при вимкненому світлі - Фото 24

Тест «Манікюрного салону вдома»Припустимо, ви хочете купити таку зарядну портативну станцію як Anker Solix C800X до себе в салон краси, чи займатися клієнтами вдома під час вимкнення світла. Тестовий стенд/стіл: настільна LED-лампа (станція не бачила), фрезерна машинка для нігтів (станція не бачила), витяжка (20-22 Вт) через 1 год замінили на лампу для сушіння (30-32 Вт).

СценарійЧас роботиКоментар
Манікюрний стенд/стіл3 годМінус 9% заряду.

Жінки та дівчата люблять манікюр. Але не всі можуть його робити. Професійні майстри закривають одного клієнта десь за півтори-дві години. Тому купівля однієї такої станції дозволить працювати ВЕСЬ день не замислюючись про світло. Якщо ж купити до салону на три місця, то можна порахувати, що за три години на три робочі місця витрачатиметься 27% заряду, а одного повного заряду вистачить на дев’ять годин роботи.

Ціна та конкуренти

Ціна Anker Solix C800X починається від 20 480 гривень. За ці кошти Anker Solix C800X закриває нішу між маленькими портативними станціями, такими як EcoFlow RIVER 3 UPS (від 12699 грн), та важковаговиками типу Segway Cube 1000 (від 35200 гривень). Це однозначно можна назвати «золотою серединою», проте не усім потрібні додаткові ліхтарі, а значить не усі захочуть за них доплачувати.

Огляд Anker Solix C800X: граємо у S.T.A.L.K.E.R. 2 при вимкненому світлі - Фото 25

У моделі Anker Solix C800X всередині модельної лінійки Anker є два конкуренти:  

  • Anker Solix C800 (на нашому ринку поки не представлена) — всі ті ж самі характеристики, проте без двох ліхтарів та подовжувача. Сама шухляда залишається і тому можете покласти туди свої інші речі;
  • Anker Solix C800 Plus (від 21999 гривень) — та ж сама модель, можливо інший колір зарядної станції.

Головним конкурентом моделі є EcoFlow RIVER 2 Pro (від 18390 гривень). Хоча ця модель із меншою номінальною потужністю (800 Вт), без підсвічування та лише з одним портом USB Type-C, проте важить менше (7,8 кг). Інші конкуренти, на жаль, мають лише вбудовану пару розеток, проте можуть мати збільшену батарею. Наприклад, Oukitel P1201 (від 21899 гривень), чи BLUETTI AC70P (від 20299 гривень).

8.6/10
Оцінка ITC.ua
Автономність
9
Добра автономність.
Дизайн, ергономіка
9.5
Практичний та сучасний дизайн, а станція зручна у користуванні.
Якість збирання, матеріали
8
Питань до якості та матеріалів немає.
Програмне забезпечення
8
Зручний та водночас простий застосунок.
Функції
9
Багато портів, додаткові ліхтарі, UPS на 20 мс.
Ціна
8
Додатковий комплект у вигляді ліхтарів все ж збільшує вартість. Проте не настільки сильно, як може здаватися.

Висновок:

Anker Solix C800X — сучасна та практична зарядна станція, яка сильно виділяється комплектними ліхтариками та подовжувачем для встановлення цих ліхтарів на висоті. Фірмове програмне забезпечення просте у користуванні та налаштуванні станції за своїми вимогами.

Згідно з проведеними тестами, Anker Solix C800X показала себе гідно та пройшла їх успішно. Трохи розчаровує, що не завжди видно споживання приладів від вбудованих розеток. Скоріш за все, це пов'язано з малим споживанням під'єднаних приладів, та й в конкурентів така проблема теж часто зустрічається.

Джерело матеріала
loader
loader