Україна домоглася створення нового формату повернення із російського полону тяжкопоранених та хворих українців як військових, так і цивільних. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов, коментуючи повернення додому 25 українців.
«Ми не вживаємо термін обмін. Наразі відбулась репатріація – взаємне повернення важко хворих, важкопоранених. Це знакова подія. Україна домоглася виходу на окремий формат з повернення важкохворих та важкопоранених українських оборонців та цивільних. Ми довго над цим працювали і ще багато належить працювати. Але є надія, що в цьому напрямку рух буде швидшим і результативнішим», – зазначив Юсов.
Він додав, що українським лікарям потрібно буде багато працювати із повернутими напередодні з полону українцями. Також з ними працюватимуть психологи. Юсов додав, що у повернених із полону людей є випадки ампутацій, гангрени, онкології, а також втрати зору.
«Попри те, що, здається, 25 українців – це не така вражаюча цифра, але це важка окрема операція. Це 25 врятованих життів, 25 родин сьогодні побачили своїх рідних і обґрунтована надія для всіх тих, хто чекає повернення з пекла російської неволі. Робота триває», – додав представник ГУР.
Напередодні, 15 січня, повернути з російського полону вдалося 25 військових та цивільних. Серед них є захисники «Азовсталі» та Маріуполя, Донецької, Херсонської, Запорізької та Харківської областей. Цього року це перше повернення українців із російського полону.
Нагадаємо, 30 грудня між Україною та Росією відбувся 59-й від початку повномасштабного вторгнення обмін полоненими, в рамках якого вдалося повернути на Батьківщину 189 українців.Очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов раніше повідомляв, що минулого року вдалося повернути з російського полону на 356 громадян України більше, ніж у 2023 році. За рік з полону булозвільнено 1358 українців.