В умовах військового стану чоловікам від 18 до 60 років заборонено виїжджати з України, але для деяких категорій громадян є винятки.
Як розповів адвокат Андрій Карпенко, один із таких випадків – це можливість заброньованого громадянина супроводжувати за кордон особу з інвалідністю. Проте процес не такий простий, як здається на перший погляд.
Заброньовані працівники, які можуть залишати країну лише у службових відрядженнях, мають шанс виїхати за межі України з інших законних підстав, наприклад, для супроводу інвалідів. Але важливо правильно оформити документи.
Згідно з чинними правилами, для того, щоб перетнути кордон, заброньований громадянин повинен мати:
- військово-обліковий документ (паперовий чи електронний),
документи, що підтверджують інвалідність супроводжуваного (наприклад, посвідчення за інвалідністю), - наказ підприємства, що підтверджує надання відпустки для супроводу.
Таким чином, якщо всі документи в порядку, заброньований громадянин має право виїхати за кордон, щоб допомогти людині з інвалідністю. Але є одне "але" – виїзд можливий лише з наказом від роботодавця, який підтверджує відпустку для цього.
На кордоні прикордонники перевіряють усі документи, але якщо щось не сподобається – можуть відмовити у перетині кордону.
Важливо! Якщо громадянин стикається з труднощами, він має право вимагати письмове рішення про відмову, яку можна оскаржити у суді.
Тож, незважаючи на обмеження, можливість виїхати за кордон є, але слід правильно оформити документи та врахувати багато нюансів.
Крім того, до категорій громадян, яким дозволено залишати країну, продовжують належати:
- особи, які супроводжують інвалідів,
- чоловіки з офіційним відстроченням від мобілізації,
- громадяни, виключені із військового обліку за станом здоров'я.
Крім того, Знай.ua повідомляв, що Потап шукає гроші повернення в Україну: націлився на дочку власника "АТБ"