В Україні тестують наземний безпілотник Protector UGV: що про нього відомо
В Україні тестують наземний безпілотник Protector UGV: що про нього відомо

В Україні тестують наземний безпілотник Protector UGV: що про нього відомо

Роботизований комплекс здатний виконувати широкий спектр завдань завдяки модульній конструкції. Перспективним вважається інтеграція вітчизняного бойового модуля "Амулет" з ракетами Стугна-П/Скіф.

Українська безпілотна наземна платформа Protector UGV, вперше представлена на виставці MSPO 2024 у Кельце, привернула увагу своєю універсальністю та інженерними рішеннями. Розроблений компанією Ukrainian Armor, цей роботизований комплекс покликаний виконувати завдання, які традиційно пов'язані з високим ризиком для солдатів, наприклад, евакуація поранених, доставка спорядження або вогнева підтримка. Детальніше про машину йдеться в огляді Defence24.

Конструкція та можливості

Protector створений на базі всюдихода Isuzu Trooper і захищений бронею рівня STANAG 4569, що забезпечує захист від стрілецької зброї та осколків. Основні технічні характеристики:

  • габарити — довжина 5200 мм, ширина 1870 мм, висота 1450 мм;
  • двигун — 190-сильний дизельний двигун з витратою палива 12 літрів на 100 км;
  • швидкість — від 60 до 80 км/год (дані уточнюються);
  • управління — дистанційне, на відстані до 15 км.

Protector здатний виконувати широкий спектр завдань завдяки модульній конструкції. Це дає змогу адаптувати платформу для виконання різних функцій:

  • вогнева підтримка;
  • транспортування вантажів;
  • розвідка;
  • медична евакуація;
  • робота в якості бази для дронів.

У матеріалі зазначено, що на виставці було представлено конфігурацію для транспортування обладнання, але платформа також може стати материнською машиною для квадрокоптерів або інших безпілотних систем.

Експерти порівнюють Protector з естонською платформою THeMIS, зазначаючи, що українська версія використовує колісну базу, що може бути перевагою на рівнинній місцевості. Однак Protector вирізняється своєю гнучкістю і можливістю інтеграції в різні завдання, включно з розмінуванням або закладенням мін із використанням дронів.

Роботизована платформа Protector
Фото: Defence24

Бойові модулі та озброєння

Protector може оснащуватися різними бойовими модулями, включно з великокаліберними кулеметами, автоматичними гранатометами, малокаліберними гарматами, протитанковими або зенітними ракетними установками.

Одним із найперспективніших варіантів є інтеграція українського дистанційно керованого бойового модуля "Амулет", який вже використовується на модернізованих бронеавтомобілях БРДМ-2 і HMMWV.

Роботизована платформа Protector з модуєм "Амулет"

Фахівці зазначають, що роботизований комплекс Protector здатний істотно підвищити рівень безпеки та ефективності збройних сил, забезпечуючи надійну підтримку в найскладніших бойових умовах.

Важливо У РФ бойовий робот "Челнок" наїхав на військовослужбовців під час демонстрації (відео)

Нагадаємо, Міноборони України кодифікувало і допустило до використання в українських Збройних силах логістичний наземний роботизований комплекс D-21 вітчизняного виробництва.

Джерело матеріала
loader