Сьогодні, 12 січня, Іран розпочав масштабні навчання з протиповітряної оборони під кодовою назвою “Eqtedar” (Могутність), які охоплюють західну та північну зони протиповітряної оборони країни.
Про це повідомляє "Мілітарний".
Навчання зосереджені на захисті критичної інфраструктури, включаючи об’єкти Фордо і Хондабі, на яких розташовані потужності зі збагачення урану та виробництва важкої води.
Навчання, які очолюють Сили протиповітряної оборони армії під командуванням інтегрованої мережі протиповітряної оборони країни, імітують оборону критично важливих об’єктів і центрів від повітряних і ракетних атак з використанням широкого спектру підрозділів і обладнання. Застосовано ракетні системи, радари, підрозділи радіоелектронної боротьби та розвідки, повідомляє IRNA. Для імітації дій ворожої авіації використовуються навчальні цілі у вигляді БПЛА.
Навчання слідують за попередньою фазою загальнонаціональних навчань, які розпочалися на початку січня в зоні протиповітряної оборони навколо ядерного об’єкта Натанз у центральному Ірані. проти імітаційних атак ракет і безпілотників, як повідомляють державні ЗМІ. На цьому етапі військово-повітряні сили Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) провели «комплексну оборону об’єкта Натанз від безлічі повітряних загроз у жорстких умовах радіоелектронної боротьби».
За словами речника КВІР Алі Мохаммада Наїні, навчання, які триватимуть у різних частинах Ірану до середини березня, є відповіддю на те, що він назвав новими загрозами безпеці.
Найні додав, що наразі розпочато близько 30 наземних, повітряних та морських навчань у шести західних та південних провінціях. «Цього року кількість навчань зросла майже вдвічі порівняно з минулим роком у відповідь на зміну ландшафту загроз». Він додав, що кілька родів військ КВІР, включаючи військово-морський флот і воєнізовані сили «Басідж», також візьмуть участь у навчаннях.
Іран проводить військові навчання, готуючись до посилення напруженості у відносинах зі своїм ворогом Ізраїлем і Сполученими Штатами під керівництвом нового президента Дональда Трампа і на тлі побоювань, що Трамп може надати прем’єр-міністру Ізраїлю Біньяміну Нетаньягу повноваження завдавати ударів по ядерних об’єктах Ірану.
Нагадаємо, непрямі переговори між Вашингтоном і Тегераном щодо відновлення ядерної угоди, які були ініційовані за адміністрації президента США Джо Байдена, зайшли в глухий кут. Іран усе ще формально є учасником угоди, але послабив свої зобов'язання щодо її дотримання через американські санкції. Наразі повідомлень про те, що Трамп або його команда планують переговори з Тегераном, не було.