Чорне море стане небезпечним для людей, на відновлення піде до 20 років, - еколог
Чорне море стане небезпечним для людей, на відновлення піде до 20 років, - еколог

Чорне море стане небезпечним для людей, на відновлення піде до 20 років, - еколог

Наслідки від розливу мазуту із затонулих російських танкерів у Керченській протоці можуть бути катастрофічними. Фахівці стверджують, що природа здатна впоратися самостійно, але на це можуть знадобитися десятиліття. Про це розповів у коментарі "Новини.LIVE " співробітник Національного екологічного центру Владислав Балинський.

- Кількість основного мазуту там залишиться, воно сформує такий товстий прошарок вздовж дна. І невдовзі цей мазут почне твердіти та стане як бітум - ось від нього і буде найбільша екологічна катастрофа, - заявив Балинський.

За його словами, навіть у найсприятливіших умовах на повне відновлення моря знадобиться щонайменше десять років. Також на погіршення ситуації можуть вплинути людське втручання, нові небезпечні викиди та глобальні природні зміни.

- Скільки років це може тривати – невідомо. Зараз можна говорити про вже сучасні екологічні реалії, в яких ми змушені жити. І вони найближчі 10-20 років не покращаться. Тобто це буде поступовий такий, іноді більший, іноді менший вплив на біологічні системи. І насамперед особливо страждатимуть замкнуті системи, як наша Одеська затока, які навантажені додатково антропогенним впливом, - наголосив він.

Також еколог попередив, що додаткові ризики утворюються від великої кількості прісної води, яка надходить до Чорного моря з Дніпро-Бузького лиману. Ця ділянка раніше постраждала через підрив росіянами греблі на Каховській ГЕС.

– Ми знаємо, що є накопичення вже у вигляді осаду, який принесла Каховська катастрофа. Це дуже сильний вплив був. І зараз додатковий вплив ще ось це, яке ми відчуватимемо, як я вже казав, не одне десятиліття на собі. І плюс антропогенні фактори, які теж нікуди не поділися, - сказав Балинський.

  • 15 грудня в Керченській протоці затонули два російські танкери "Волгонефть 212" і "Волгонефть 239", на бортах яких знаходилися тонни мазуту, зазнали краху. В результаті в Чорному морі стався розлив мазуту, що призвело до масової загибелі дельфінів та збитків для екології.
  • 10 січня журналіст Коротко прописав, що мазут із затонулих танкерів продовжує накривати береги Криму.
Теги за темою
Крим Чорне море Екологія
Джерело матеріала
loader
loader