До України завітало похолодання, і хоча сильних морозів поки не спостерігається, температура значно знизилася порівняно з попередніми днями.
Якої погоди чекати найближчим часом та чи повернеться потепління, розповіла в ефірі телемарафону представниця Укргідрометцентру Наталія Птуха.
Що прогнозують синоптики у січні: чи чекати на потепління
Згідно з прогнозами, з п'ятниці в Україні розпочнуться погодні зміни. Атмосферні фронти, що насуваються, принесуть північно-західні та західні процеси. Очікується більше хмарності та опадів – від невеликих до помірних дощів і мокрого снігу.
"У найближчі три дні нічні температури коливатимуться в межах -1…-7 °C, а денні – від -3 до +3 °C", – зазначила Наталія Птуха.
Синоптикиня звернула увагу на контрастну зміну температур порівняно з першим і другим січня. У деяких північних та західних регіонах можливе утворення снігового покриву, хоча він буде незначним – від 1 до 3 сантиметрів – і нерівномірним.
"Втім, цей сніговий покрив буде недовговічним, адже вже після 6 січня ми очікуємо на чергове підвищення температури", – повідомила представниця Укргідрометцентру.
Кліматичні коливання: нова реальність зим в Україні
Наталія Птуха зауважила, що подібні погодні коливання стали типовими для холодного періоду в Україні, підтверджуючи тенденцію останніх років.
Раніше в інтерв'ю 24 Каналу синоптикиня наголошувала, що впродовж зимового сезону температура здебільшого коливатиметься від незначних мінусів уночі до плюсових значень удень. Така тенденція спостерігалася в грудні й, за прогнозами, збережеться й надалі.
"Ми очікуємо, що коливання температур триватимуть. Холодні періоди стають коротшими, а днів із температурами вищими за кліматичну норму – все більше", – підсумувала Наталія Птуха.
Останні новини України:
Загроза оккупації Покровська та тактичний відступ: військовий експерт розповів, що відбувається на півдні Донецької області.
Український вчений допоміг рф удосконалити пристрої для ударів по мирним містам: подробиці кричущого інциденту.
Військовий експерт розповів, яку позицію зайняли США щодо вступу КНДР у війну.