Щороку американський сенатор Ренд Пол влаштовує "свято обурення", критикуючи, куди йдуть гроші платників податків США. У його свіжому "Festivus Report" за 2024 рік опинилися не лише американські проєкти, а й допомога Україні.
Цього року в його традиційному "Festivus Report" виявилося понад 1 трильйон доларів, витрачених, на його думку, марно.
Що туди ввійшло?
-
4,8 мільйона доларів на українських інфлюєнсерів. Держдеп США виділив гроші на "TikTok та Instagram-кампанії" у Києві. Пол уїдливо заявив:
"Очевидно, в зоні військових дій нам дійсно потрібно більше історій в Instagram і танців в TikTok. Небезпеки тут не тільки в контенті, що викликає огиду; такі витрати відкривають двері для дезінформації, пропаганди та міжнародних піар-катастроф. І навіть не змушуйте мене починати про потенційну ескалацію напруженості з іншими країнами".
- 15 мільйонів на меблі для порожніх офісів. Купувати дорогі меблі, коли ніхто не працює у будівлі? Чому б і ні, вирішили федеральні служби.
- Експерименти із кішками. Близько 11 мільйонів доларів Пентагон витратив на дивні дослідження. Одне включало розкриття спинного мозку кішок для стимуляції... котячих ерекцій. Ще 2 мільйони пішли на зараження кішок COVID-19 та їхню подальшу евтаназію. А 1,5 мільйона витратили на тести заколисування, де нещасних кошенят намагалися "розгойдувати" для вивчення впливу космосу на організм.
-
419 тисяч доларів на кокаїн для щурів. Дослідження вивчало, як щури в хорошому середовищі реагують на наркотики порівняно з щурами в ізоляції. Спойлер: щури в негативній обстановці підсідають швидше. Пол не втримався від коментаря:
"Ми могли б здогадатися про це після локдаунів".
-
Піклбол за 12 мільйонів. Американський аналог бадмінтону став улюбленцем бюджету: на будівництво комплексів для цієї гри виділено цілий статок.
Сенатор вважає, що замість того, щоб розкидатися мільйонами, варто повернутися до серйозних завдань: реальної дипломатії, а не українських TikTok-кампаній, і більш осмислених досліджень.
Раніше експерт із НЛО попередив про можливе вторгнення інопланетян через портал: він десь на Землі
Крім того, Знай.ua повідомляв, запуск роботаксі в США затьмарюють напади вандалів: бояться "бездушних" машин