NYT: Україна сповільнила запуск ракет по Росії: в чому причина?
NYT: Україна сповільнила запуск ракет по Росії: в чому причина?

NYT: Україна сповільнила запуск ракет по Росії: в чому причина?

NYT: Україна сповільнила запуск ракет по Росії: в чому причина?

Однією з причин є те, що в України закінчуються запаси цих ракет.

Україна отримала дозвіл на використання західних ракет великої дальності по російських військових цілях понад місяць тому. Але після того, як Україна спочатку випустила велику кількість ракет, вона вже сповільнила їх використання, зазначають кореспонденти The New York Times.

У Києва закінчуються ракети. Можливо, у нього також закінчується час: новообраний президент Дональд Трамп публічно заявив, що дозвіл на використання американських ракет дальнього радіусу дії на території Росії був великою помилкою. Високопосадовці НАТО додали, що поки що ракети були ефективними в обмежених масштабах, але вони не змінили траєкторію війни.

Війна також не загострилася, як дехто побоювався. Двоє американських чиновників заявили, що, на їхню думку, Росія намагається уникнути ескалації військових дій в Україні, особливо з огляду обрання Трампа, а також з огляду на нещодавні успіхи Росії на полі бою. 

Кореспонденти стверджують, що певною мірою, те, що сталося з ATACMS — це історія того, що сталося з іншими західними озброєннями в цій війні. Україна місяцями й навіть роками домагалася отримання західної зброї — ракетні установки HIMARS, танки Abrams і винищувачі F-16.

"Але на той час, коли Захід надав доступ до цієї зброї, Україна втратила ще більше позицій. І жодна зброя не стала срібною кулею. Західні чиновники також кажуть, що Україна занадто покладалася на допомогу Заходу і не зробила достатньо для посилення власних військових зусиль, особливо в мобілізації достатньої кількості військ", — пишуть кореспонденти.

Представники США і НАТО заявили, що удари по території Росії були ефективними, але також зазначили, що, на їхню думку, Україна могла б бути більш виваженою щодо кількості використаних ракет і більш вибірковою у виборі цілей.

Американські офіційні особи заявили, що Байден виправдав надання дозволу 17 листопада на використання ракет по Росії тим, що Москва втягнула північнокорейських солдатів у війну. На той момент в України залишилися лише "десятки ракет" — можливо, близько 50, сказали обидва американські чиновники.

Вони додали, що Україна не мала шансів отримати більше. Обмежені американські поставки вже були призначені для розгортання на Близькому Сході та в Азії. Малоймовірно, що Трамп втрутиться, щоб заповнити цю прогалину. 

Згідно з даними Міністерства оборони Росії та російських військових блогерів, Україна використала щонайменше 31 ракету ATACMS та 14 ракет Storm Shadow. Українські військові не коментують використання ракет, але ні США, ні Україна не спростували ці повідомлення.

Крім того, деякі аналітики вважають, що Україна сповільнила використання ракет, тому що спочатку вони були спрямовані на російські об'єкти, які вона давно хотіла вразити. Тепер, коли ракет залишилося небагато, Україна діє більш обдумано.

Раніше ZN.UA розповідало, куди та яким озброєнням Україна може вдаритивглиб РФ. Так, ракета MGM-140A ATACMS Block 1 має дальність стрільби до 165 км, а MGM-140B ATACMS Block 1A — 300 км. Таким чином ЗСУ зможуть вразити аеродроми "Шайковка" (~220км), "Сеща" (~160км) та "Морозовськ" (~290км).

Джерело матеріала
loader
loader