Через масштабну кібератаку з боку росії наразі неможливо отримати дані з реєстрів чи внести до них зміни.
Про це повідомили у Міністерстві юстиції, наголосивши, що реєстрація права власності – це не лише внесення запису до Державного реєстру.
"Основою для реєстрації є документи, видані чи посвідчені компетентними органами. Тому власники майна можуть бути впевнені у безпеці своїх прав. Усі дії в реєстрі автоматично фіксуються із зазначенням, хто, коли та які операції здійснював. Розмови про можливість незаконного заволодіння майном через обмеження доступу до реєстру – це маніпуляція", – зазначили в Мін'юсті.
Через масштабну кібератаку з боку Росії наразі неможливо отримати дані з реєстрів чи внести до них зміни. Орієнтовний термін повного відновлення роботи реєстрів становить два тижні.
Міністерка юстиції Ольга Стефанішина запевнила, що витоку даних внаслідок хакерської атаки не зафіксовано. Уся інформація, яка зберігається в електронних системах, має резервні копії й буде відновлена.
За даними Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, витоку даних поки не виявлено. Наразі реєстри перебувають у режимі "карантину", проводяться додаткові перевірки.
Вона також закликала громадян до терпіння: "Головне – загрози втрати даних немає, усі реєстри будуть повністю відновлені".
Останні новини України:
Українців попередили про підвищення тарифу на воду: названо суму після можливого зростання.
Українцям приходять завищені платіжки за газ: відомо, чому це може статись.
В Україні діють одразу кілька тарифів на електроенергію: частина українців заплатить менше у грудні.