Миротворці ЄС та членство в НАТО: які країни проти України та як вплине на ситуацію Трамп
Миротворці ЄС та членство в НАТО: які країни проти України та як вплине на ситуацію Трамп

Миротворці ЄС та членство в НАТО: які країни проти України та як вплине на ситуацію Трамп

Європа стикається з серйозними труднощами в питаннях миротворчої коаліції та членства України в НАТО.

Про це пише Financial Time. На думку експертів, Україні буде важко зібрати потужну коаліцію серед європейських країн. Наприклад, Німеччина відмовляється від введення миротворчих військ в Україну, вказуючи на "історичні причини". А прем'єр Польщі Дональд Туск заявив, що його країна вже несе "найважчий тягар" — не лише у підтримці України, а й у захисті східного флангу НАТО.

Водночас, президент Фінляндії Александр Стубб та прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен підкреслюють, що лише членство України в НАТО може забезпечити її суверенітет. Однак деякі дипломати вважають, що без підтримки США організувати ефективну коаліцію миротворців неможливо, зокрема через важливість американської розвідки та ядерного захисту.

Колишній генеральний секретар НАТО Де Хооп Схеффер зазначив, що членство України в Альянсі було б економічно вигідним, але підкреслив, що обраний президент США Дональд Трамп навряд чи запропонує Україні таку можливість. Він вважає, що Трамп буде прагнути змусити Європу розмістити свої війська в Україні, а США не буде брати участь у наземних операціях.

Альона Гетманчук, директор аналітичного центру "Нова Європа", підкреслює, що для України надійною гарантією мирної угоди може стати лише поступовий вступ до НАТО. У свою чергу, європейським союзникам доведеться прийняти перехідні зобов'язання, включаючи надання військових інструкторів та створення "місій стримування".

Найбільші розбіжності стосуються очікувань щодо того, як діяти у випадку відмови Росії від переговорів.

"Скептики самі розходяться в думках щодо того, що робитиме Трамп, якщо Путін відкине його вмовляння: одні сподіваються, що він подвоїть підтримку України, інші побоюються, що він може взагалі відмовитися від неї. Це ускладнює пошук спільних позицій, які можна було б представити Білому дому як доказ готовності Європи взяти на себе більший тягар підтримки Києва", - йдеться в статті.

Джерело: ft.

Останні новини:

Виклик для Заходу: американський генерал розповів, як США показали слабкість перед новою "віссю зла"

Трамп розглядає кілька сценаріїв завершення війни в Україні: головні ідеї та плани

Теги за темою
Україна НАТО Європа
Джерело матеріала
loader
loader