Microsoft планує додати сторонні моделі штучного інтелекту в продукти з Microsoft 365 Copilot — не лише, щоб урізноманітнити пропозицію, а й зменшити залежність від ChatGPT та OpenAI, повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела в компанії.
Корпорація Microsoft — давній спонсор і прихильник OpenAI, яка, за чутками інвестувала у стартап шалені $10 млрд, водночас забезпечивши присутність ChatGPT у власних продуктах. Однак нині компанія серйозно занепокоєна зростанням вартості технології для корпоративних користувачів і прагне зменшити свою залежність від продуктів OpenAI, активно шукаючи альтернативу.
У звіті не згадується, які саме варіанти розглядає Microsoft, однак їх, зважаючи на бум ШІ, нині безліч. Інші підрозділи корпорації вже потроху урізноманітнили пропозиції: GitHub, який Microsoft придбала у 2018 році, додав моделі від Anthropic і Google як альтернативу GPT-4o OpenAI ще у жовтні; а власна розробка корпорації, чатбот Copilot, додатково використовує моделі, розроблені Microsoft (нагадаємо, що на початку грудня Microsoft представила оновлену модель штучного інтелекту під назвою Phi-4 — вона має 14 млрд параметрів і нібито краща у розв’язуванні математичних завдань за своїх попередниць).
Microsoft 365 Copilot — це помічник зі штучним інтелектом, вбудований у набір корпоративного програмного забезпечення компанії, включно з Word і PowerPoint. Він був представлений незабаром після запуску ChatGPT, однак, і досі не довів свою окупність (принаймні, Microsoft не публікує даних у звітах, хоча зазначала, що продукт використовують майже 70% компаній зі списку Fortune 500Fortune 500 — щорічний список, що складається та публікується в американському журналі Fortune. До списку входять 500 найбільших американських корпорацій впорядкованих за валовим доходом.).
У серпні опитування Gartner показало, що 152 компанії, які планували проєкти з Copilot не розвинули їх далі пілотної стадії. Однак аналітики BNP Paribas Exane прогнозували, що цьогоріч Microsoft продасть 365 Copilot більш ніж 10 мільйонам платних користувачів.