Домовласник знайшов цілу щелепу мастодонта під своїм газоном – фото
Домовласник знайшов цілу щелепу мастодонта під своїм газоном – фото

Домовласник знайшов цілу щелепу мастодонта під своїм газоном – фото

Дослідники проаналізують вік, дієту та середовище проживання цієї істоти.

Домовласник, виконуючи рутинні роботи на своєму подвір'ї, зробив приголомшливу знахідку – щелепу мастодонта.

Про це пише Metro.

Власник будинку поблизу Скотчтауна, штат Нью-Йорк, знайшов зуби, прикриті листям рослини, що росла на його ділянці. Продовжуючи копати, житель виявив ще два скам'янілих зуба, які були всього в декількох сантиметрах під землею.

"Коли я знайшов зуби і розглянув їх в руках, я зрозумів, що це щось особливе, і вирішив викликати експертів", - сказав чоловік, чиє ім'я не розголошується.

Співробітники музею та Громадського коледжу округу Оріндж (SUNY Orange) провели розкопки і виявили повну і добре збережену щелепу дорослого мастодонта, а також фрагмент ребра і кістку пальця на нозі.

Це перша ціла щелепа мастодонта, знайдена в Емпайр-Стейт за останні 11 років.

"Хоча щелепа – це зірка виставки, додаткові фрагменти пальців ніг і ребер пропонують цінний контекст і потенціал для подальших досліджень", - заявив доктор Корі Гарріс, завідувач кафедри поведінкових наук SUNY Orange.

Команда планує обстежити прилеглу територію в пошуках інших частин доісторичної тварини, пов'язаної зі слонами.

"Ця щелепа мастодонта надає унікальну можливість вивчити екологію цього чудового виду, що поглибить наше розуміння екосистем льодовикового періоду в цьому регіоні", - заявив доктор Роберт Феранець, куратор музею тварин льодовикового періоду, директор з досліджень та колекцій.

Дослідники проведуть радіовуглецеве датування, щоб проаналізувати вік, дієту та середовище проживання цієї істоти, а кістки будуть інтегровані в публічну програму наступного року.

Понад 150 скам'янілостей мастодонтів було знайдено по всьому штату, третина з них – в окрузі Оріндж.

Як найстаріший і найбільший публічний музей у США, в ньому працюють археологи, антропологи, науковці та історики, які зберігають понад 20 мільйонів артефактів, що датуються 480 мільйонами років. Представники громадськості заохочуються повідомляти про будь-які знахідки, які, на їхню думку, можуть належати давнім видам.

Джерело матеріала
loader
loader