У Нігерії під час трьох благодійних заходів утворилась тиснява, жертвами яких стали 67 людей, багато з яких діти. Як пише Euronews, щонайменше 35 дітей були вбиті в південно-західному штаті Ойо в середу. Ще 22 людини загинули в південно-східному штаті Анамбра, а 10 померли в столиці Абуджі, де понад 1000 людей зібралися в церкві, щоб отримати одяг і їжу.
- У цій Нігерії голод. Кожному нігерійцю потрібна їжа, – розповіла одна жінка зі сльозами місцевому телебаченню Arise після тисняви в Абуджі.
Деякі з тих, хто загинув в Абуджі, чекали всю ніч біля церкви в холодну погоду, щоб отримати можливість увійти раніше, за словами Ловета Іньянга - свідка, який врятував дитину від тиснення. Через тисняву церква в Абуджі була змушена скасувати захід, залишивши всередині мішки з рисом і предмети одягу.
Видання наголошує, що смертельна тиснява не є новиною в Нігерії і часто спричинена недотриманням заходів громадської безпеки. Організатори таких благодійних заходів часто не вважають безпеку пріоритетом, каже Адемола Адетуберу, яка керує охоронною компанією Barricade Executive Protection в Абуджі. Паралельно кількість заходів збільшується, оскільки благодійники та організації намагаються задовольнити зростаючий попит на продукти харчування.
- Якщо організатори таких подій більше будуть думати, залучати професіоналів для консультацій і мати бюджет на безпеку, цьому можна запобігти, - запевнив Адетуберу.
Президент Нігерії Бола Тінубу попросив владу більше не терпіти «оперативних помилок» організаторів таких заходів, а поліція зобов’язала організаторів отримувати попередній дозвіл перед їх проведенням.
- Увесь рік доходи людей були затиснуті. Коли вони десь чують, що роздають їжу, їхній природний інстинкт полягає в тому, щоб піти, - сказав Нванзе, - Додайте це до нашої загальновідомо поганої культури черги, і ви отримаєте ідеальний шторм, який призведе до такої тисняви.
Журналісти додали, що в країні - економічна криза, в якій звинувачують політику уряду щодо економії грошей і залучення інвесторів, яка сприяла підвищенню рівня інфляції до 28-річного максимуму в 34,6%. Валюта найра падає на рекордно низькому рівні щодо долара.
- У 2022 році У Південній Кореї сталась смертельна давка під час святкування Хеллоуіну у Сеулі. Загинули 156 людей.
- Також перед матчем Камерун – Комори на Кубку Африки в тисняві загинули щонайменше 7 людей.