Після аварії російських танкерів біля берега знайшли 11 мертвих дельфінів
Після аварії російських танкерів біля берега знайшли 11 мертвих дельфінів

Після аварії російських танкерів біля берега знайшли 11 мертвих дельфінів

Після аварії російських танкерів біля берега знайшли 11 мертвих дельфінів

Дихальні шляхи тварин були забиті мазутом.

Після розливу нафтопродуктів у Чорному морі знайдено 11 мертвих дельфінів. Про це повідомила директор науково-екологічного центру «Дельфа» Тетяна Белей, повідомляє Meduza.

«Шість на березі. Дві у воді - це в Новоросійську і на пляжі в станиці Благовіщенській. Усі азовки», - сказала Белей. За її словами, тварини були повністю в мазуті, їм забило дихальні шляхи.

Розлив нафтопродуктів у Чорному морі стався 15 грудня, коли два танкери - «Волгонефть-212» і «Волгонефть-239» - зазнали аварії в Керченській протоці через шторм. Один член екіпажу загинув, інших евакуювали.

За офіційними даними, у воду потрапило понад три тисячі тонн мазуту. За даними Greenpeace, забруднено понад 60 кілометрів пляжу - від Анапи до Кримського мосту, а загальна площа забруднення становить 65 квадратних кілометрів. Однак, судячи з території забруднення, мазуту має бути набагато більше - обидва танкери перевозили близько 8 тонн нафти. Варто порівняти: 2007 року в цьому ж місці Керченської протоки зазнав аварії такий самий танкер «Волгонефть», що перевозив 4800 тонн мазуту. У воду потрапили, за офіційними даними, 1200-1600 тонн, і по обидва боки протоки було забруднено близько 10 км берега. Зараз масштаб поширення - 65 кв. кілометрів. Про які 3000 тонн тоді йдеться?

Наразі берегову лінію від Керенського мосту вручну очищають рятувальники та волонтери. На це піде, з урахуванням зимового сезону, значний час. До того ж необхідно знати, що при захороненні залишків мазуту не надто далеко від берега, екологічне забруднення не перестає бути небезпечним.

Забруднення мазутом - це тисячі тонн забруднених водоростей і піску, величезна шкода рослинному і тваринному світу, як наземному, водному, так і підводному, тому що важкі фракції нафтопродуктів осідають на дно, знищуючи кормову базу для багатьох видів риб, та й самих риб. Гинуть морські птахи, дельфіни. Поки знайшли 11 - скільки їх ще буде?

Нагадаємо, російські танкери, що зазнали аварії в Керченській протоці, створили загрозу для екосистеми Чорного та Азовського морів (Керченська протока входить до екосистеми Азовського моря): у воду потрапили тисячі тонн мазуту, утворивши гігантську масляну пляму. Зараз у протоці сезон штормів, тому про якийсь збір мазуту з поверхні води говорити не доводиться.

Таким чином, Чорне та Азовське моря, які й без того потерпають від обстрілів російських окупантів, отримали ще одну екологічну проблему: забруднення нафтопродуктами. На борту «Волгонефть-212» було 4,25 тисячі тонн мазуту, «Волгонефть-239» - 4,3 тисячі тонн.

Джерело матеріала
loader
loader