В Україні оголошено воєнний стан та триває загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Але деякі мають право на відстрочку. Юрист Дмитро Дончак на порталі b2bconsult розповів, чи можуть вручити повістку «бойову» або для актуалізації даних на останній день бронювання.
Він зазначив, що повістка на відправку може бути вручена тільки після проходження ВЛК.
«Якщо протягом останніх 12 місяців Ви не проходили ВЛК, то такий медогляд є обов'язковим. Враховуючи той факт, що у вас зараз є чинне бронювання, вам не можуть вручити повістку на відправку «наперед», тобто, наприклад на наступний день після закінчення бронювання», – сказав Дончак.
За словами юриста, можуть вручити звичайну повістку, без зазначення підстав (тобто повістку для уточнення облікових даних).
«Таку повістку мають право вручити, бо співробітники ТЦК бачать коли у вас закінчується бронювання, і фактично таке закінчення бронювання буде означати зміну в облікових даних (була відстрочка – немає відстрочки), тому такі випадки непоодинокі», – пояснив експерт.
Дончак додав, що повістку на відправку (бойову повістку) – не мають права вручати, але можуть вручити повістку для уточнення облікових даних.
Раніше адвокат адвокатського об'єднання «Актум» Дмитро Кушнаренко розповів, скільки разів і кого можуть штрафувати за неявку по повістці.