Зарядить смартфон у кишені: вчені створили інноваційну систему передачі енергії
Зарядить смартфон у кишені: вчені створили інноваційну систему передачі енергії

Зарядить смартфон у кишені: вчені створили інноваційну систему передачі енергії

За словами дослідників, новий пристрій на основі ERWPT може заряджати кілька гаджетів одночасно на відстані 2 метрів.

Група дослідників з Ульсанського національного інституту науки і технологій (UNIST) у Південній Кореї розробили інноваційну систему передавання енергії на основі електричного резонансу (ERWPT), яка забезпечує бездротове заряджання в тривимірних просторах. Про це пише портал Tech Xplore.

Вчені наголосили, що нова система дає змогу пристроям заряджатися практично в будь-якому місці в тривимірному середовищі, розв'язуючи давні проблеми, пов'язані з традиційною бездротовою передачею енергії на основі ERWPT. Наприклад, за допомогою цієї технології можна буде заряджати телефон або інший гаджет, просто поклавши його в кишеню.

"Система ERWPT являє собою новий метод передачі енергії з використанням електромагнітної сили, демонструючи новий підхід до розуміння електромагнітних явищ", — заявив доктор Боненг Лі.

Важливо "Не вдарить по гаманцю": як працює нова зарядна станція EcoFlow River 3 (фото)

За словами дослідників, розробка досягла "вражаючої" передачі енергії потужністю до 50 Вт і ефективності передачі енергії (PTE) 46% на відстані 2 метрів. Вона також зберігає постійну ефективність незалежно від змін у розташуванні пристрою, що приймає.

Під час експериментів учені також з'ясували, що передача електроенергії зберігає ефективність навіть у тому разі, якщо в просторі є кілька приймачів. Це означає, що система ERWPT може одночасно заряджати кілька електронних пристроїв.

"Ця розробка надасть рішення для бездротової зарядки для логістичних роботів і систем автоматизації на розумних заводах", — зазначив професор Франклін Бьєн.

Нагадаємо, компанія Mercedes-Benz тестує нову "сонячну фарбу", яка дає змогу електромобілям генерувати електроенергію.

Також повідомлялося, що вчені з Оксфорда створюють надтонкі сонячні панелі з перовскітів, які дадуть змогу заряджати гаджети на ходу.

Теги за темою
вчені
Джерело матеріала
loader