Сеул готує план на випадок відновлення діалогу Трампа з КНДР
Сеул готує план на випадок відновлення діалогу Трампа з КНДР

Сеул готує план на випадок відновлення діалогу Трампа з КНДР

Південна Корея розробляє стратегію реагування на можливе відновлення переговорів між новообраним президентом США Дональдом Трампом і Північною Кореєю.

Про це заявив міністр закордонних справ Південної Кореї Чо Те Юл, визнавши при цьому, що політична криза в країні ускладнила комунікацію з командою Трампа, повідомляє Reuters.

На спільному брифінгу міністр закордонних справ Чо Те Юл та міністр фінансів Чхве Сан Мок намагалися заспокоїти міжнародних партнерів після спроби президента Юн Сок Йоля запровадити воєнний стан, що призвело до найсерйознішої політичної кризи за останні десятиліття.

За словами Чо, попри те, що Південна Корея мала найміцніші зв'язки з командою Трампа серед інших країн, внутрішньополітична криза послабила взаємодію між сторонами. Тепер МЗС розробляє план дій на випадок відновлення американсько-північнокорейського діалогу, особливо після призначення Трампом колишнього керівника розвідки спеціальним посланником з питань КНДР.

"Ми сприймаємо це призначення як свідчення того, що новообраний президент Трамп не нехтує ядерною проблемою Північної Кореї, і я думаю, ми повинні реагувати активніше. Наше спілкування з Північною Кореєю було перерване, оскільки вони відмовилися від діалогу й переговорів, але ми відкриті до всіх можливостей говорити з Північною Кореєю, в тому числі щодо ядерного питання, якщо такі існують", - сказав міністр. Він також згадав про необхідність реагування на військову співпрацю КНДР з Росією в контексті війни проти України.

Міністр фінансів Чхве запевнив у готовності уряду використовувати всі доступні інструменти для стабілізації економіки та валютного ринку.

Обидва міністри раніше виступили проти запровадження воєнного стану президентом Юном, якому згодом оголосили імпічмент. Наразі його долю вирішує Конституційний суд, а обов'язки глави держави виконує прем'єр-міністр.

Південна Корея змушена одночасно долати наслідки внутрішньополітичної кризи та готуватися до можливих змін у відносинах зі США після повернення Трампа до влади. Особливу увагу привертають перспективи відновлення прямого діалогу між Трампом і Кім Чен Ином. Команда Трампа вважає прямий контакт із Кімом потенційно ефективним способом зняти напруженість між державами. Такий підхід міг би ґрунтуватися на особистих відносинах, які Трамп і Кім встановили під час попереднього президентства республіканця. Відносини, які починалися зі взаємних образ, пізніше перейшли в обмін листами і призвели до трьох особистих зустрічей. Навіть без досягнення конкретних домовленостей, ці зустрічі стали революційним кроком у взаєминах між США та Північною Кореєю.

Теги за темою
Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader
loader