![Українці розповіли про свою довіру до працівників ТЦК: що показало опитування](https://thumbor.my.ua/SITjbAcmXhXfzvh63WzGUaSY2i4=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F71322dccf5ee2eb3db0875450f59b0a6.jpg)
Українці розповіли про свою довіру до працівників ТЦК: що показало опитування
Найвищий рівень довіри українці висловлюють військовим на передовій, а також ветеранам АТО (ООС) і ветеранам бойових дій з часу повномасштабної війни.
67% українців повідомили, що не довіряють військовослужбовцям ТЦК, водночас про довіру до цієї категорії лише 29% респондентів. Про це йдеться в результатах опитування соціологічної групи "Рейтинг".
За даними соціологів, такий показник недовіри до військовослужбовців ТЦК є найвищим серед мешканців заходу та прикордонних регіонів України, а також серед молодого покоління та чоловіків.
Водночас загальний рівень довіри до військових в суспільстві залишається високим, констатують соціологи. Однак це залежить від того, до якої категорії належать військовослужбовці, до яких висловили довіру.
Зокрема, ветеранам АТО на фронті довірять 96% респондентів, ветеранам нинішньої війни та ветеранам АТО (ООС) 2014−2021 років — 91% та 88% опитаних українців відповідно.
Серед чинних військовослужбовців найбільшою довірою (94%) відзначають тих, хто знаходиться на передовій. 76% опитаних висловили довіру до військових, які виконують свої завдання у тилу, за винятком працівників ТЦК.
Своє опитування соціологічна група "Рейтинг" провела 5-6 грудня серед 1000 респондентів з усіх регіонів України, за винятком тимчасово окупованих територій і зон з відсутнім мобільним зв'язком на момент проведення дослідження. Загальна помилка репрезентативності має довірчу ймовірність 0,95, а загальна похибка не перевищує 3,1%.
Нагадаємо, Фокус писав про те, скільки українців готові мобілізуватися до ЗСУ. 59% респондентів переконані, що ТЦК відповідальні за те, що мобілізація йде не в правильному напрямку. 60% респондентів оцінюють роботу військкоматів негативно.
Також ми розповідали, що українці менше готові терпіти війну. У Донецькій і Харківській областях готовність довго терпіти війну впала майже вдвічі, найбільше готових до тривалої війни у західному регіоні.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)