Сон є ключовим елементом здоров’я, особливо для дітей, які перебувають у процесі активного розвитку. Втрата навіть однієї години сну щодня може серйозно позначитися на фізичному та психічному стані дитини.
Нове дослідження, опубліковане в журналі JAMA Network Open, виявило, що діти, які часто не досипають, мають погіршені результати в навчанні та знижений рівень якості життя, повідомляє Times of India.
Що можуть зробити батьки?
Експерти радять батькам серйозно ставитися до режиму сну дитини. Основні рекомендації включають:
- Фіксований графік сну: дитина повинна засинати і прокидатися в один і той самий час щодня, навіть у вихідні.
- Відключення гаджетів: екрани смартфонів, планшетів чи телевізорів перед сном можуть негативно впливати на якість сну через випромінювання синього світла. Це світло посилає сигнал мозку, що час прокидатися, порушуючи вироблення мелатоніну – гормону, який відповідає за сон.
Якість сну безпосередньо впливає на фізичне здоров’я дитини, її емоційний стан та здатність засвоювати нову інформацію. Дотримання правильного режиму сну допоможе дитині бути енергійною, уважною на заняттях і соціально активною.
Тому батькам варто зробити все можливе, щоб забезпечити дітям здоровий і повноцінний сон, адже це фундамент їхнього гармонійного розвитку та успішного майбутнього.
Крім того, Знай.ua повідомляв, із 2025 року українським батькам почнуть платити гроші за появу дитини, а не навпаки