Стало відомо, кого зі світових лідерів Трамп запросив на інавгурацію
Стало відомо, кого зі світових лідерів Трамп запросив на інавгурацію

Стало відомо, кого зі світових лідерів Трамп запросив на інавгурацію

Стало відомо, кого зі світових лідерів Трамп запросив на інавгурацію

Обраний президент США порушує багаторічну традицію.

Дедалі більше світових лідерів підтверджують, що їх запросили наінавгурацію новообраного президента Дональда Трампа, а президент Аргентини Хав'єр Мілей вже заявив про свої плани щодо поїздки до Вашингтона, порушуючи американську політичну традицію, яка передбачала, що глави іноземних держав не присутні під час передачі влади у США.

Прес-секретар Мілея Мануель Адорні повідомив, що Трамп запросив аргентинського лідера, зазначивши, що таке запрошення було вперше надіслано президенту з південноамериканської країни. Посол Сальвадору в США також повідомив, що запрошення було надіслано президенту його країниНаїбу Букеле, і він досі не вирішив, чи прийме його, вагаючись через міркування безпеки.

Як пише Associated Press, досі жоден глава держави не здійснював офіційного візиту до США на інавгурацію.

У понеділок Трамп розповів, щонадіслав запрошення президенту Китаю Сі Цзіньпіну, зауваживши, що той не відхилив його, але  і не підтвердив свою присутність. На питання чи запрошені на інавгурацію інші світові лідери, зокрема президент України Володимир Зеленський, Трамп відповів, що українського лідера не запрошували, «але якщо він захоче приїхати, я хотів би, щоб він приїхав».

Минулого тижня прессекретар Трампа Кароліна Левітт заявила, що Трамп запросив на інавгурацію світових лідерів. 

Мілей став першим іноземним лідером, який зустрівся з Трампом після виборів, прилетівши з Буенос-Айреса до маєтку новообраного президента в Мар-а-Лаго. Мілея, який називає себе «анархо-капіталістом» часто хвалять мільярдер Ілон Маск та підприємець Вівек Рамасвамі, які очолять так званий Департамент ефективності уряду.

Речник Мілея Адорні заявив, що Трамп створює структуру, подібну до нового міністерства дерегуляції в Аргентині. 

Під час кампанії зі скорочення бюджету Мілей став відомим тим, що розмахував бензопилою, а потім запровадив низку заходів жорсткої економії, звільнивши десятки тисяч державних службовців, зупинивши державні інфраструктурні проєкти та заморозивши зарплати і пенсії.

Багато економістів висловлюють обережний оптимізм і говорять, що незважаючи на радикальність деяких заходів Мілея, він робить правильні кроки для порятунку Аргентини, що перебуває у кризі.

Джерело матеріала
loader