Експерт пояснив, чому наразі "Орешнік" не являє собою великої небезпеки для України
Експерт пояснив, чому наразі "Орешнік" не являє собою великої небезпеки для України

Експерт пояснив, чому наразі "Орешнік" не являє собою великої небезпеки для України

Цей тип ракети ще не скоро буде запущений у серійне виробництво.

Російські загарбники прагнуть того, щоб потенційний запуск ракети "Орешнік" викликав в українців таку ж тривогу, яку викликає зліт носія ракет "Кинджал".

Таку думку в етері Еспресо висловив військовий експерт Defense Express Іван Киричевський.

Він заявив, що за російськими стандартами ракета не може бути запущена у серійне виробництво, поки не пройшла 10 успішних запусків.

"До першого пуску по Дніпру ракета "Орешнік" мала лише два пуски. Тобто, їй ще далеко до статусу серійної, на щастя", - зазначив Киричевський.

Раніше українська розвідка повідомляла, що Росія наразі може виготовляти до 25 ракет "Орешнік" протягом року, але з урахуванням досвіду виробництва міжконтинентальних балістичних ракет.

"У росіян виходить своєрідна "матрьошка". Ракета "Ярс" – основа ядерної тріади, яка складається з трьох ступенів. Якщо один із них прибрати, то отримаємо "Орешнік". Тоді росіяни мають зробити вибір: або вони штампують ці ракети і відмовляються від оновлення ядерної тріади, або продовжують оновлення ядерної тріади, і ракети "Орешнік" виробляють в невеликій кількості", - зазначив він.

Аналітик заявив, що наразі Україна не має можливості збивати дану ракету, але не потрібно виконувати роботу росіян і лякатися зброї, яка навіть не вийшла у серійне виробництво. У РФ є достатньо інших ракет, які є у серійному виробництві і доставляють набагато більше проблем.

"Коли малюють інфографіки, що "Орешнік" долетить до Києва за три хвилини, а до Львова за п'ять, це свідчить про проблеми з логікою і знанням балістичної траєкторії. У випадку з "Орешніками" треба рахувати не по прямій, а як рівнобедрений трикутник. ГУР повідомляло, що "Орешнік" летів 15 хвилин на відстань 800 км від Капустиного Яру до Дніпра. Тому навіть за наявності у росіян таких ракет виникає питання, як вони можуть літати, оскільки це дослідна розробка. Є дані, що як мінімум один випробувальний пуск "Орешніка" завершився невдачею. Порівняно з "Сарматом", який пройшов лише один випробувальний пуск, а два інших вибухнули, результат непоганий, але питання, чому "Орешнік" має літати, залишається", - додав він.

Крім того, ми раніше інформували, що експерт назвав найнебезпечнішу російську ракету.

  • Нові удари "Орешніком" на свята: що каже розвідка
  • Чи вдарить Путін "Орєшніком" знову: що кажуть у ЗСУ
  • "Новорічний" терор чи порожні погрози: чи готовий Путін знову вдарити по Україні "Орешніком"
Джерело матеріала
loader