Верховна Рада України зробила крок до посилення соціальної та правової підтримки громадян. Парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт №11456, який суттєво розширює перелік осіб, що можуть скористатися безоплатною вторинною правовою допомогою.
Згідно з документом, безкоштовні юридичні послуги будуть доступні для людей, які стали жертвами злочинів на ґрунті ненависті. Перелік дискримінаційних ознак, за якими визначається статус постраждалого, включає:
- расу та колір шкіри;
- політичні, релігійні та інші переконання;
- стать;
- інвалідність;
- етнічне та соціальне походження;
- майновий стан і місце проживання;
- мовні ознаки.
Це рішення має допомогти у боротьбі з дискримінацією та захистом прав людини, адже потерпілі від злочинів на ґрунті ненависті часто стикаються з подвійним тиском: соціальним осудом і юридичною незахищеністю.
Безоплатна вторинна правнича допомога передбачає надання таких послуг, як складання процесуальних документів, представництво в судах та інших органах, а також захист у кримінальних провадженнях. Для багатьох людей це єдиний шанс отримати справедливість, особливо якщо вони не мають достатніх фінансових можливостей для оплати адвоката.
Законопроєкт передбачає, що його норми наберуть чинності через рік після завершення воєнного стану.
Раніше ми розповідали, що за спадок доведеться заплатити: які податки чекають українців
Також,розлучення на відстані: як розірвати шлюб, не повертаючись з-за кордону