Очільник Штабу оборони Великої Британії адмірал Ентоні Радакін вважає, що світ вступає в нову ядерну епоху з розповсюдженням зброї і майже повним розпадом системи правил контролю за її застосуванням.
У своєму публічному виступі, який цитує видання, Радакін звинуватив Росію в "диких погрозах тактичного застосування ядерної зброї", а також у проведенні "широкомасштабних ядерних навчань і імітації атак проти країн НАТО".
Начальник Генштабу Британії також звернув увагу на нарощування ядерного потенціалу Китаю, ядерні амбіції Ірану і програму балістичних ракет Північної Кореї та її "нестабільну поведінку".
Він акцентував – Пхеньян становить "регіональну і, дедалі більше, глобальну загрозу".
Радакін також сказав, що його робота полягає в тому, щоб "зміцнити рішучість нації" перед обличчям зростаючих ризиків для безпеки.
"Перспективи є більш суперечливими, більш неоднозначними і більш небезпечними, ніж ми знали за свою кар'єру.
Ніде це не є більш очевидним, ніж в ядерній сфері", – заявив він.
За його словами, перша ядерна ера була під час холодної війни, визначена двома протиборчими блоками, які керувалися ризиком неконтрольованої ескалації і логікою стримування.
Друга ядерна, сказав він, епоха характеризувалася глобальними зусиллями з роззброєння та контррозповсюдження.
"Але ми стоїмо на порозі третьої ядерної епохи, яка є набагато складнішою.
Вона визначається численними і паралельними дилемами, розповсюдженням ядерних і підривних технологій і майже повною відсутністю архітектури безпеки, яка існувала раніше", – зазначив він.
За його словами, саме тому ядерні підводні човни Великої Британії, які постійно перебувають у морі, є такими життєво важливими.
"Ядерні сили стримування Великої Британії – це та частина нашого арсеналу, про яку Росія знає найбільше і яка має більший вплив на Путіна, ніж будь-що інше", – наголосив він.
Водночас, як передає видання, Радакін обережно підкреслив, що він не вважає, що Велика Британія перебуває на межі війни.
"Існує лише віддалена ймовірність значного прямого нападу або вторгнення Росії у Сполучене Королівство.
Те саме стосується й усього НАТО.
Росія знає, що відповідь буде значною – чи то із застосуванням конвенційної зброї, чи то ядерної.
Стратегія стримування НАТО продовжує працювати.
Але вона має залишатися сильною та бути посиленою проти більш небезпечної Росії", – підсумував він.
Путін також пригрозив державам Заходу ударами після того, як вони дозволили України використовувати свої ракети для ураження території Росії.
Читайте також статтю: Що змінили погрози "ядерною війною"? Пояснюємо, як Захід сприймає путінський шантаж.