Директор турфірми: Замовлень на тури немає. Новорічні свята українці відзначать вдома
Директор турфірми: Замовлень на тури немає. Новорічні свята українці відзначать вдома

Директор турфірми: Замовлень на тури немає. Новорічні свята українці відзначать вдома

Напередодні різдвяних свят українці зазвичай поглядали у бік Європи, міста якої в цей час перетворювалася на справжню новорічну казку.

Та й теплі країни не залишалися поза увагою – охочих після прохолодної осені та зими полежати під сонечком біля нарядженої під ялинку пальми теж вистачало. Але цього року тенденції змінились. Як розповіла Коротко про директор туристичної фірми зі Львова Галина Гладчук, туристів немає від слова «зовсім».

- Туризм стоїть, ніхто нічого не бронює, - зітхає Галина Гладчук. - Люди не мають грошей, мабуть, цього року, от і все. Ніхто нікуди не їде.

Експерт у сфері туризму вважає, що причин для цього є кілька. Звичайно, насамперед це війна і все, що з нею пов'язане. Від банальної моральної втоми та страху просто кудись їхати до неможливості вирушити у подорож усією родиною.

Друга тенденція виявлялася ще до повномасштабного вторгнення, але зараз стала ще очевиднішою. Наші співвітчизники, які опинилися не з власної волі в Європі, вже досить там адаптувалися для самостійних подорожей. А родичі та друзі, що залишилися вдома, приїжджають до них у гості, обходячись без туроператорів.

Третя та найбільш актуальна для туристичних агентів причина – подорожчання. Навіть найпопулярніший та найдешевший Єгипет, як було раніше, сьогодні українцям не по кишені.

– Не їдуть навіть постійні клієнти, – продовжує Галина Гладчук. – Єгипет став дуже дорогим, і не падає в ціні. Загалом усе подорожчало відсотків на тридцять. Польські та наші туроператори стоять. Дуже рідко хтось бронює зараз на зиму "екзотику".

Польські туроператори вже відкривають бронювання. Їхні українські колеги поки не поспішають брати в роботу ці пропозиції – сподіваються на те, що в Україні відкриють аеропорти. Принаймні питання відкриття неба для цивільної авіації обговорюється, незважаючи на те, що війна триває.

- Тоді і в нас буде старт із раннього бронювання, - зазначають турагенти.

Надії на туристичний сезон пов'язані лише з раннім бронюванням, яке відкривається у грудні. Можливо, тоді хтось таки наважиться потрясти сімейну скарбничку і зважиться на відпустку біля моря, без повітряних тривог та бомбардувань.

До речі

Куди поїхати на новорічні свята, якщо все ж таки зважилися?

Столиця Різдва - Страсбург

Такий статус французькому місту дістався недарма – у грудні в Страсбурзі відкривається один із найстаріших у Європі різдвяний ярмарок. Щороку з кінця листопада до кінця грудня на ринок, що займає три площі, приїжджає близько двох мільйонів туристів.

Окрім торгівлі, для відвідувачів влаштовують різні заходи, місто оздоблене святковою ілюмінацією, а на головній площі Клебер у центрі Старого міста у Страсбурзі запалюють вогні на величезній 30-метровій ялинці.

Ціна питання

  • Автобус із Києва – від 3700 гривень
  • Літак із Жешува – від 3850 гривень
  • Готель – від 6000 гривень на околиці (одне з найдорожчих місць у Європі в ці дні)

Батьківщина різдвяної ялинки – Рига та Таллінн

Ці два міста й досі сперечаються за першість – де саме встановили першу ялинку. Естонці наполягають, що на Різдво вперше в Європі нарядили ялинку в Таллінні, і це було ще в 1441 році. Тільки потім традиція почала поширюватися в інших країнах. Жителі Риги переконані, що перша ялинка в Європі красувалася на площі у них, але трохи пізніше, ніж заявляють естонці, – у 1510 році.

І Таллінн, і Рига щороку звуть туристів до себе на ялинку – обидва міста продовжують традицію, що народилася ще в Середньовіччі. Ну а хто з них був першим – нехай розсудять історики.

Ціна питання

Таллінн

  • Автобус із Києва – від 2800 гривень
  • Літак із Жешува – від 2500 гривень
  • Готель – від 1500 гривень

Рига

  • Автобус із Києва – від 3200 гривень
  • Літак із Жешува – від 2000 гривень
  • Готель – від 1500 гривень

Дім Санта-Клауса – у Раваніемі

Столиця Лапландії, Рованіємі, розташована за вісім кілометрів на південь від Полярного кола. Саме це арктичне місто вважається батьківщиною Санта-Клауса. Щороку він підтримує цей статус, перетворюючись на справжню різдвяну казку. У цей період тут спостерігається пік туристичного сезону – у різдвяні свята сюди навіть змушені були запустити втричі більше рейсів літаків. А ще тут з вересня до березня можна побачити північне сяйво.

Щоправда, щоб побувати в гостях у Санта-Клауса на Полярному колі, доведеться розщедритися.

Ціна питання

  • Літак із Жешува – від 17 000 гривень
  • Готель – від 12 000 гривень

Прага – центр різдвяних ярмарків

У столиці Чехії святкові ярмарки працюють на кожній із п'яти площ та відкриваються за чотири неділі до Різдва. Цього року це 1 грудня. Найбільший – на Староміській площі. Фішкою зимових свят є ярмарки, а ще – новорічний салют. Місце, щоб його сфотографувати, займають наперед. Запускають салют у парковій частині у центрі Праги – Летенських садах. Все це – в атмосфері середньовічної столиці Європи.

Ціна питання

  • Автобус із Києва – 2000-3500 гривень
  • Готель – від 2000 гривень
Теги за темою
Туризм Різдво
Джерело матеріала
loader
loader