Путін лякає "Орєшніком": експерти оцінили, чи загрожує світові ядерний конфлікт
Путін лякає "Орєшніком": експерти оцінили, чи загрожує світові ядерний конфлікт

Путін лякає "Орєшніком": експерти оцінили, чи загрожує світові ядерний конфлікт

Росія вперше застосувала балістичну ракету середньої дальності «Орєшнік» у війні проти України, що викликало нові дискусії про можливість ядерного конфлікту.

Однак, як за інформацією DW, військовий оглядач Шашанк Джоші впевнений, що світ залишається «дуже далеким» від ядерної війни. Він пояснює це тим, що Москва не вдавалася до застосування ядерної зброї навіть у критичні моменти 2022 року, коли її армія відступала. Сьогодні ж, за словами Джоші, Росія веде наступальні дії та домагається прогресу на фронті.

Павло Подвиг, експерт із російських стратегічних озброєнь, також сумнівається у ймовірності застосування ядерної зброї. Він підкреслює, що для досягнення ефекту проти армії України потрібно завдавати удари по цивільному населенню, що спричинило б глобальну негативну реакцію, зокрема з боку Китаю та Індії.

Водночас експерт із роззброєння Микола Соков вважає, що запуск «Орєшніка» може бути сигналом можливості ескалації, але це ще не означає реальних намірів Кремля йти на радикальні заходи.

Уламки балістичної ракети
Уламки балістичної ракети

Країни НАТО не лякаються ядерних погрози Кремля, оскільки у провідних членів альянсу — США, Великої Британії та Франції — є власні ядерні арсенали. Як зазначає Джоші, це ефективно працює як система стримування.

Запуск ракети «Орєшнік» також може бути сприйнятий як натяк Росії на готовність обговорювати питання ракет середньої дальності, оскільки США вийшли з Договору про ліквідацію таких ракет у 2018 році, звинувативши Росію в порушеннях.

На тлі політичних змін у США, де Дональд Трамп може стати президентом у 2025 році, експерти прогнозують новий етап у ракетній війні. Вони припускають, що до його вступу на посаду буде більше ударів по Росії, але й більше обстрілів України. Трамп може спробувати тиснути на обидві сторони, щоб змусити їх до переговорів.

Соков також зазначає, що одним із ключових для Росії буде питання скасування санкцій, які дедалі більше тиснуть на її економіку, і їх пом'якшення чи скасування стане важливим завданням для Кремля.

Джерело матеріала
loader