Коносуке Мацусіту вважають одним із найвидатніших бізнесменів в історії Японії. Нейромережі допоможуть країні не забути його ідеї.
Panasonic вирішила «воскресити» свого засновника Коносуке Мацусіту за допомогою технологій штучного інтелекту. Компанія хоче дати можливість своїм нинішнім співробітникам зрозуміти та застосувати філософію управління, засновану на принципах, розроблених бізнесменом, який пішов із життя у 1989 році.
Число людей, які знали Мацуситу за життя, значно скоротилося, і це потребує збереження його спадщини. AI-версія засновника була розроблена у співпраці з Інститутом Мацуо, який навчив систему на основі праць, промов та інтерв'ю підприємця. Модель натренували з використанням понад 3000 записів голосу, що дозволить незвичайній нейромережі імітувати стиль мислення, дій та мови.
Очікується, що цифровий «двійник» не лише ділитиметься мудрістю, а й зможе допомогти у прийнятті управлінських рішень у різних ситуаціях. Однак чи зможе Panasonic грамотно керувати своїми бізнес-процесами, покладаючись на рішення AI-версії людини, що давно пішла, — питання спірне. Тим не менш, компанія сподівається, що це змотивує нових співробітників на розробку якісно нового підходу в розвитку електроніки.
Коносуке Мацусіта вважається одним із найбільших бізнес-лідерів Японії, і його філософія досі впливає на бізнес. Він написав понад 40 книг, які залишаються актуальними й досі. Наприклад, це бестселер «Шлях», який вважається обов'язковою літературою для бізнесменів. Компанія Panasonic ставить перед собою амбітне завдання — не лише зберегти спадщину свого засновника, а й адаптувати його мудрість до сучасних бізнесових реалій. Чи вийде у них здійснити задумане, дізнаємося найближчим часом.